X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Avcı polisler iş başında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Avcı ler başında

  • Giriş Tarihi: 11.6.2016 13:30 Güncelleme Tarihi: 11.6.2016 15:33
Avcı polisler iş başında
Avcı polisler iş başında

Emniyeti, İstiklal Caddesi'nin beş ayrı noktasında yeni bir uygulama başlattı. Avcı ler... Uygulama başarılı olursa "Avcı polisler" şehir geneline yaygınlaştırılacak.

Emniyet Müdürlüğü, İstiklal Caddesi'nin beş ayrı noktasında "Avcı " uygulaması başlattı. Avcı polisler, hem vatandaşa güven telkin edecek hem de şüphelendikleri kileri anında ekiplere bildirecek. Uygulama başarılı olursa "Avcı polisler" şehir genelinde yaygınlaştırılacak.Terör örgütü PKK'nın eylemlerini şehirlerde yoğunlaştırması üzerine İstanbul Emniyet Müdürlüğü de İstanbulluların huzur ve güvenlikleri için yeni tedbirler geliştirmeye başladı. İstiklal Caddesi'nin 5 ayrı noktasında "Avcı polis"uygulamasına başlandı.

BAŞBAKAN POLİSLERE TELSİZDEN SESLENDİ

ŞÜPHELİ DURUMLARI BİLDİRECEKLER

Avcı polisler caddenin belirlenen noktalarında güven nöbeti tutuyorlar. Bu nöbet sırasında son dönemde patlayan bombalar sebebiyle hem vatandaşa güven verilmesi hedefleniyor hem de şüpheli görülen kişiler ekiplere bildiriliyor. Bu avcı polislere bağlı ekipler çalışırken avcı polislerin bildirdiği şüpheli durumlarda bağlı kipler kişilere müdahale edebilecek.

POLİSTEN KAÇAMADILAR

ÖZEL SEÇİLDİLER

Özel seçilen polis memurlarından oluşturulan avcı polisler, başarı gösterirlerse ve uygulama tutarsa bu çalışma tüm İstanbul geneline yaygınlaştırılacak. Uygulamaya göre Avcı polisler 3'er kişilik ekipler halinde görev yapıyor. Ekipten bir kişi saygı nöbeti tutarken diğeri yayında oturuyor. Üçüncü kişi ise istirahat ediyor.