X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Genelkurmay Başkanı şehit ailelerine iftar yemeği verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Genelkurmay Başkanı şehit ailelerine iftar yemeği verdi

  • Giriş Tarihi: 15.6.2016 10:00 Güncelleme Tarihi: 15.6.2016 10:00
Genelkurmay Başkanı şehit ailelerine iftar yemeği verdi
Genelkurmay Başkanı şehit ailelerine iftar yemeği verdi

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar şehit anneleri, babaları, eşleri ve çocuklarına seslenerek duygusal bir konuşma yaptı.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, kuvvet komutanları ve Garnizonunda görev yapan general ve amirallerin katılımı ile önceki gün Gazi Orduevi'nde düzenlenen iftarda, şehit aileleriyle bir araya geldi. Orgeneral Akar, yemekte şehit aileleri ile yakından ilgilendi.

İftar yemeği öncesinde şehit ailelerine hitap eden Orgeneral Akar, şehitlerimizin büyük bir kahramanlık örneği göstererek sarsılmadan görevlerini yerine getirdiklerini söyleyerek özetle şu mesajları verdi:

"GÜL BAHÇESİNE GİRER GİBİ ŞEHİTLİK MERTEBESİNE ERDİLER"

"Giden evlatlarımızın, giden kahramanlarımızın bu ülke için, bu millet için büyük fedakârlıklar yapmış olan evlatlarınızın yerini herhangi bir şekilde doldurmak mümkün değil. Ancak hepinizin layık olduğu, yaşamakta haklı olduğu büyük bir gurur var. En kıymetli varlıklarınız gül bahçesine girercesine şehitlik mertebesine de erdiler.

"GÖZLERİNİ KIRPMADAN, BİLE BİLE GÖREVLERİNİ YAPTILAR"

Bugün hayatını vermiş olan evlatlarınız, şehitlerimizin sayesinde Türk Silahlı Kuvvetleri, tarihine, şanına uygun şekilde karada, havada büyük başarılar gösterdi. Onların sayesinde bugün gerçekten teröre karşı büyük bir darbe vuruldu. Bu konudaki mücadele bitmedi, devam edecek. Oraya arkadaşlarımla beraber yaptığım ziyaretler sırasında kendileriyle yaptığımız konuşmalarda, inanılmaz derecede vatan ve millet aşkıyla olarak gözlerini kırpmadan her sabah şehit olabileceklerini düşünerek, bilerek bunu da bile bile kendilerine verilen görevi vatanları ve milletleri için yaptılar ve sarsılmadılar.

"SİZLER SİLAHLI KUVVETLERİNİN ANALARI, BABALARI, KARDEŞLERİSİNİZ"

Sizler için neler yapsak azdır bunun farkındayız. Sizler artık sadece şehitlerimizin değil tüm Türk Silahlı Kuvvetleri'nin anaları babalarısınız, evlatlarısınız, kardeşlerisiniz."