Yüksekova’daki öğrenciler 1 hafta daha okula gidecek

Giriş Tarihi: 17.6.2016 11:01 Güncelleme Tarihi: 17.6.2016 11:48
Yüksekova’daki öğrenciler 1 hafta daha okula gidecek

genelinde bugün 2015-2016 eğitim- öğretim dönemi sonunda öğrenciler karneleri alırken, bir tek Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde karneler 1 hafta sonra verilecek.

Operasyonların ardından sokağa çıkma yasağının 30 Mayıs 2016'da gündüz saatlerinde kaldırılması sonrası 6 Haziran'da eğitim- öğretimin yeniden başladığı Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde okullardaki eğitim 1 hafta daha uzatıldı.

24 HAZİRAN CUMA GÜNÜ KARNELER VERİLCEK

Hızlandırılmış eğitimle geri kaldıkları dersleri tamamlamaya çalışan öğrenciler, 'deki diğer öğrenciler gibi bugün karnelerini almadı. Son konuların hala bitirilemediğini belirten Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, operasyon olan bölgelerde okulların 24 Haziran Cuma günü tatil edileceğini ve karnelerin de o gün dağıtılacağını söyledi.

KARNE ALAMADIĞIMIZ İÇİN ÜZÜLÜYORUZ

Bu arada sabah okula karne almak için gelen öğrenciler okulların 1 hafta sonra kapanacağını öğrenince şaşırdı. Bir öğrenci, "Öğrenciler Türkiye'nin her yerine karne alıyor ama biz alamıyoruz. Bu duruma üzülüyoruz. Konulardan çok geri kaldık. Tatil sonrası bu eksikliğimizi gidermek için kurs istiyoruz" dedi.

ARKADAŞINA GÖNDER
Yüksekova’daki öğrenciler 1 hafta daha okula gidecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz