X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Erdoğan Fatih'in mirası İstanbul'un ilk camisini açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Erdoğan Fatih'in mirası 'un ilk camisini açtı

  • Giriş Tarihi: 19.6.2016 12:40 Güncelleme Tarihi: 19.6.2016 12:41
Erdoğan Fatih'in mirası İstanbul'un ilk camisini açtı
Erdoğan Fatih'in mirası İstanbul'un ilk camisini açtı

Fatih Sultan Mehmet'in 'da yaptırdığı ilk cami Rumeli Hisarı'ndaki mescit, Boğazkesen Fetih Mescidi adıyla restore edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile birlikte video konferans aracılığı ile Rumeli Hisarı içindeki Boğazkesen Fetih Mescidi'nin açılışını gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rumeli Hisarı'nın içinde bulunan Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilen Boğazkesen Fetih Mescidi'nin açılışını, 11. Cumhurbaşkanı Gül, Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Kültür ve Bakanı Nabi Avcı, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı 'la birlikte canlı bağlantıyla yaptı.
ERDOĞAN'DAN MESCİD HAZIMSIZLIĞINA SERT CEVAP

MAHALLE DE RESTORE EDİLECEK

Restorasyon çalışmalarının ardından kendisinin de mescidi gezdiğini ve beğendiğini ifade eden Erdoğan, "Burada bir de mahallede var. İnşallah Büyükşehir Belediyemiz o mahalleyi de bir an önce restore etmek suretiyle burayla bütünleştirecek. O zaman çok daha farklı olacak" dedi.

"MESCİDE HAYIR" DEMİŞLERDİ

Tarihi özelliği itibarıyla önemli bir eser olan Rumeli Hisarı'ndaki mescit projesine, kültür ve sanat camiasından olduğunu söyleyen bazı kesimlerce karşı çıkmıştı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: FARKLILIKLARI ÇATIŞMAYA ÇEVİRMEK İÇİN ÇALIŞMALAR YAPILDIĞINI GÖRÜYORUZ