’de yürekleri kabartan iftar

Giriş Tarihi: 21.6.2016
Çanakkale’de yürekleri kabartan iftar
'de AK Parti İl Teşkilatı'nın bu yıl 4'üncü kez düzenlediği 'Gönlümüz bir soframız bir' temalı iftar programına 2 bin 500 vatandaş katıldı. Çanakkale'deki iftar programında AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili , AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, AK Partili İstanbul ilçe belediye başkanları yer aldı.

'BİZİ BİRBİRİMİZE DÜŞÜREMEZLER'
İftar öncesi bir konuşma yapan Selim Temurci, "Atalarımızın huzurundayız. Milletimizin dirilişinin sahne olduğu Çanakkale'deyiz. Bu ülkenin bütün renklerinin olduğu Çanakkale bizim için çok önemliydi. Çanakkale bir haç ile hilalin mücadelesiydi; zafer, hilalin oldu, inananların oldu. Atalarımıza Galiçya, Balkanlar, Rumeli, Bosna, Yemen ve Kut'ül Amare'de canlarını bu millet için, bu coğrafya için feda eden şehitlerimize Allah rahmet eylesin. Kuruluşunda Çanakkale olan bir milleti kimse birbirine düşüremez" dedi.

KURAN OKUTULDU
Temurci'nin ardından Kuran-ı Kerim okundu. 2 bin 500 vatandaş, Şehitler Abidesi'nin önünde dualar eşliğinde iftarını açtı. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, "100 yıl önce bu topraklarda hemen yanımızda Yahya Çavuşlar, şehitlerimiz 7 düvele nasıl dik durulurmuş herkese gösterdi" diye konuştu.
ARKADAŞINA GÖNDER
Çanakkale’de yürekleri kabartan iftar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz