X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER PKK'lıların kaçmasına yardım eden gardiyan intihar etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

PKK'lıların kaçmasına yardım eden gardiyan etti

  • Giriş Tarihi: 21.6.2016 13:43 Güncelleme Tarihi: 21.6.2016 13:53
PKK'lıların kaçmasına yardım eden gardiyan intihar etti
PKK'lıların kaçmasına yardım eden gardiyan intihar etti

D Tipi Yüksek Güvenlikli Ceza İnfaz Kurumu'nda kalan 6 PKK'lının Mart ayında firar etmesine yardım ettiği iddiasıyla tutuklanan 3 kişiden biri olan infaz koruma memuru Mahmut Uzun, kaldığı E Tipi Kapalı Cezaevi'nde bugün etti.

Tipi Yüksek Güvenlikli Ceza İnfaz Kurumu'nda 6 Mart günü tünel kazan PKK'lı teröristler Kaydu, Osman Kılıç, Devrim Kavak, Ulaş Arslan, Beşir Arcagök ve Ramazan Arslan firar etti.

BİNGÖL'DE DE KAÇMIŞLARDI

Firar edenlerden Diyar Kaydu, Osman Kılıç ve Devrim Kavak'ın 25 Eylül 2013 tarihinde Bingöl M Tipi Cezaevi'nden tünel kazarak kaçan ve daha sonra yakalananlar arasında bulunduğu belirtildi. Firar soruşturması kapsamında aralarında Mahmut Uzun'un da bulunduğu 3 infaz koruma memuru, 'kaçmaya imkan sağlama' suçlamasıyla tutuklandı.

BU SABAH CEZAEVİNDE İNTİHAR ETTİ

E Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunan infaz koruma memuru Mahmut Uzun, yargılaması devam ederken, bu sabah saatlerinde cezaevinde etti. Uzun'un kaldığı koğuşta yatak çarşafını boynuna doladıktan sonra ranzaya bağlayarak intihar ettiği belirtildi. Diyarbakır'ın Ergani İlçesi nüfusuna kayıtlı Uzun'un intiharıyla ilgili soruşturma başlatıldı.