X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Bahoz Erdal üçüncü saldırıda öldürüldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Bahoz Erdal üçüncü saldırıda öldürüldü

  • Giriş Tarihi: 12.7.2016
Bahoz Erdal üçüncü saldırıda öldürüldü
Bahoz Erdal üçüncü saldırıda öldürüldü

Tel Hamis Tugayları’nın öldürüldüğünü açıkladığı Bahoz Erdal’a yönelik ilk saldırı lı araçla yapıldı, kurtuldu. İkinci saldırıda aracına bomba konuldu. 6 koruması ölürken Bahoz Erdal yaralandı. Son saldırı ise Bahoz Erdal tedavi için gittiği Himo’dan dönerken gerçekleşti

SABAH, terör örgütü PKK'nın elebaşılar Murat Karayılan ve Cemil Bayık'ın ardından gelen üçüncü ismi Bahoz Erdal kod adlı Fehman Hüseyin'in öldürülmesine ilişkin yeni detaylara ulaştı. 'nin kuzeyinin PKK'lılaştırılması ve Türkiye'deki terör saldırılarında -Anadolu koordinasyonunu sağlayan kritik isimlerden Bahoz Erdal'ın yaklaşık 7 aydır yakın takip altında tutulduğu öğrenildi. Yapılan ilk suikast girişiminden yara almadan kurtulan Hüseyin'in aracına geçtiğimiz ay konulduğu, bu saldırıda yaralandıktan sonra tedaviden dönerken öldürüldüğü anlaşıldı. Tel Hamis Tugayları'nın saldırısı sonucu öldürüldüğü açıklanan PKK'lı teröriste yakın takibe alındıktan sonra ilk saldırı bombalı araçla yapıldı. İlk saldırıdan yara almadan kurtulan Bahoz Erdal'a ikinci saldırı geçtiğimiz ay Kamışlı'da yine aracına bomba konularak yapıldı. Bahoz Erdal korumalarının içinde beklediği araca yöneldiğinde bomba uzaktan kumanda ile infilak ettirildi. Araçta bekleyen 6 koruması ölürken Bahoz Erdal yaralı kurtuldu. Yaralanan terörist tedavisi yapıldıktan sonra, sağlık kontrolü için sık sık Kamışlı'ya bağlı Himo beldesine gitmeye başladı.

BAHOZ ERDAL NASIL ÖLDÜRÜLDÜ?


DOKTORDAN DÖNÜYORDU
Bombalı saldırılar yetersiz kalınca Bahoz Erdal'ın ortadan kaldırılması için taktik değiştirildi. Bahoz araç içindeyken dışarıdan müdahale edilerek havaya uçurulmasına karar verildi. Saldırı anı için Bahoz'un doktor kontrolü için gittiği Himo yolu seçildi. Teröristin aracını 8 Temmuz Cuma günü Kamışlı'dan Himo'ya giderken takibe alan muhalifler, aynı aracı dönüş yolunda, Kamışlı'nın 3 kilometre batısında Himo'daki kamp çıkışında havaya uçurdu. PKK'nın "Bahoz Himo'ya giderken o araçtaydı, ancak dönüş yolunda farklı araca bindi" diyerek ölümünü gizlemeye çalıştığı öğrenildi.

PKK'NIN ÜST DÜZEY SORUMLULARINDAN 'BAHOZ ERDAL' ÖLDÜRÜLDÜ!


'PYD KÖSTEBEK ARIYOR'
Henüz resmi bir teyit gelmese de Kamışlı'da Bahoz Erdal'ın ölüm şokunu yaşayan PYD'nin, aralarında El-Muhaberat ve YPG'nin bölge sorumlularının da olduğu çok sayıda kişiyi gözaltına aldığı bildirildi. Köstebek arayan PYD'nin olayın yaşandığı yeri ablukaya aldığı da öğrenildi.