Darbecileri öven yandı!

Giriş Tarihi: 18.7.2016 11:13 Güncelleme Tarihi: 18.7.2016 11:24
Darbecileri öven yandı!

15 Temmuz'da Fethullahçı Terör Örgütü mensubu lerce girişilen darbe girişimini öven, destekleyen ve teşvik eden sosyal medya kullanıcıları hakkında soruşturma başlatıldı. Darbeyi öven kişiler tek tek tespit edilerek haklarında işlem yapılacak.

15 Temmuz günü saat 23.00 sıralarında bir kısım paralel yapı mensubu şahıslarca başlatılan darbe girişimi üzerine bazı sosyal medya kullanıcıları tarafından YURTTASULHKONSEYİ isimli hashtag oluşturulmuştu. Bu konu başlığı altında darbeyi destekleyici yazılar yazanlar olduğu, sosyal medya ortamında bu silahlı isyan hareketini öven, destekleyen ve teşvik eden kişiler bulunduğu ihbarı üzerine Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti.

O KİŞİLER İFADE VERECEK

Başsavcılık ' Cumhuriyeti'ne silahlı isyana yardımda bulunmak ve suç işlemeye teşvik edip veya suç işleme kararını kuvvetlendirmek', 'suçu ve suçluyu övmek', 'kanunlara uymamaya tahrik', 'basın yoluyla bu suçları işlemek' suçları kapsamında soruşturma başlattı. Başsavcı tarafından re'sen başlatılan soruşturma çerçevesinde silahlı isyan hareketini öven, destekleyen ve teşvik eden kişiler ifade verecek.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Diğer taraftan silahlı isyan hareketinin bastırılması ardından yine sosyal medyada darbecileri öven, destekleyen ve teşvik eden hesap sahipleri hakkında da re'sen soruşturma başlatıldı.

FETÖ'CÜ DARBECİLER SİVİLLERİ TANKLA EZDİ

FETÖ'CÜ TERÖRİSTLER SOKAKLARI KARIŞTIRACAK

ARKADAŞINA GÖNDER
Darbecileri öven yandı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz