FETÖ'cüler sosyal medyadan da kaçmaya başladı!

Giriş Tarihi: 22.7.2016 02:06
FETÖ'cüler sosyal medyadan da kaçmaya başladı!

Ülke genelindeki tüm kurum ve kuruluşlar FETÖ'cülardan arındırılırken, aktif olarak sosyal medya kullananlar da temizlikten etkilendi. Hem vatandaşların ihbarlarıyla hem de istihbarat çalışmalarıyla propaganda yapılan hesapların sahipleri bir bir bulunmaya başlandı. Bu durumdan korkan sosyal medya provakatörleri hesaplarını hızla silmeye başladı.

Emniyet teşkilatına bağlı siber suçlarla mücadele ekiplerinin FETÖ'cülerin sosyal medya hesaplarına yönelik araştırmaları PDY mensuplarında korkuya sebep oldu.

Hem vatandaşların ihbarlarıyla hem de istihbarat çalışmalarıyla propaganda yapılan hesapların sahipleri bir bir bulunmaya başlandı. Bu durumdan korkan sosyal medya provakatörleri hesaplarını hızla silmeye başladı.

Silinen hesapların sayısına dair henüz resmi rakamlar açıklanmasa da en çok aranan kelimeleri en üste taşıyan Google sisteminde '' araması yapıldığında ilk sıralarda 'Facebook hesap silme' başlığı da çıkmaya başladı.

Öte yandan geçmiş tarihlerde yapılan paylaşımların ekran görüntüsünü alan vatandaşlar FETÖ lehine propaganda yapan hesapları silinmiş olsalar bile siber@egm.gov.tr adresine şikayet edebilir.

ANINDA HESAP SİLMEK MÜMKÜN DEĞİL

Özellikle Facebook hesaplarında yoğun bir hareketlilik görülürken Facebook hesapları bir anda silinemiyor. Buradan yapılan silme işlemine rağmen hesabın tüm verilerinin ortamından kaldırılması 90 gün kadar sürebiliyor.

ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ'cüler sosyal medyadan da kaçmaya başladı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz