X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Akademisyenlerin üzerinden çıkan okunmuş dolarlarda ‘S’ harfi sırrı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Akademisyenlerin üzerinden çıkan okunmuş larda ‘S’ harfi sırrı

  • Giriş Tarihi: 25.7.2016 14:06 Güncelleme Tarihi: 25.7.2016 14:09
Akademisyenlerin üzerinden çıkan okunmuş dolarlarda ‘S’ harfi sırrı
Akademisyenlerin üzerinden çıkan okunmuş dolarlarda ‘S’ harfi sırrı

Daha önce FETÖ'nün darbeci askerlerinin üzerinden çıkan 1 lık banknotlar yine ortaya çıktı.  Soruşturma kapsamında gözaltına alınan akademisyenlerin iş yerlerinde yapılan aramalarda üzerinde S harfi olan dolarların örgüt içindeki üst düzey yöneticilere verildiği bilgisine ulaşıldı.

Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri İstanbul 5 ilde FETÖ/PDY terör örgütüne yönelik operasyon yaptı. İstanbul başta olmak üzere Tekirdağ, Denizli, Kocaeli ve Kırklareli illerinde örgüt adına faaliyette bulunduğu tespit edilen şüphelilere yönelik yapılan operasyonda 31 akademisyen gözaltına alındı.

1'ER DOLARLIK PARALARIN YANI SIRA ÇOK SAYIDA BELGE DE VAR

İstanbul Üniversitesi'nde örgüt adına faaliyette bulunduğu tespit edilen şüphelilere ait odalarda ve ikametlerinde yapılan aramalarda ise darbe girişiminden sonra gündeme gelen okunmuş ve şifre amaçlı kullanılan 1 lık banknotlar ele geçirildi. Operasyonda 10 adet 1'er dolarlık banknotların yanı sıra çok sayıda , örgütsel doküman, dijital materyaller ele geçirildi.

FETÖ'nün 1 dolarlarıyla yakalanan hain akademisyenler gözaltına alındı

S HARFİ OLAN DOLARLAR ÖRGÜTÜN ÜST DÜZEY YÖNETİCİLERİNE VERİLİYOR

Terör örgütü lideri Fethullah Gülen tarafından okunduğu ve örgüt mensuplarına gönderdiği bilinen, örgüt mensupların konum ve birbirlerini tanımasını sağlayan 1 dolarlık 10 adet banknotların üzerindeki harflerin örgüt içindeki yöneticilerin konumlarını belirlediği öğrenildi. Üzerinde S harfi olan dolarların örgüt içindeki üst düzey yöneticilere verildiği bilgisine ulaşıldı.

O AKADEMİSYENLERİN SORGULARI DEVAM EDİYOR

Konu ile ilgili olarak FETÖ/PDY terör örgütüne üye olma ve örgüt amaçları doğrultusunda faaliyet gösterme suçlarından gözaltına alınan 31 akademisyenin emniyette sorguları devam ediyor.

HAİNLERİN CEBİNDEN ÇIKAN '1 DOLAR' NE ANLAMA GELİYOR?