X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Bakan Albayrak: 'Uludere olayı yeniden incelenecek'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Bakan Albayrak: 'Uludere olayı yeniden incelenecek'

  • Giriş Tarihi: 26.7.2016 13:48 Güncelleme Tarihi: 26.7.2016 14:07
Bakan Albayrak: 'Uludere olayı yeniden incelenecek'
Bakan Albayrak: 'Uludere olayı yeniden incelenecek'

ve Tabii Kaynaklar Bakanı , Darbe girişimi ile ilgili yaptığı açıklamada, bu yapının her kuruma sızmış olduğunu ve Rus uçağının düşürülmesinden Uludere'nin bombalanmasına kadar birçok olayın yeniden inceleneceğini söyledi.

ve Tabii Kaynaklar Bakanı 15 Temmuz darbe girişimi ve ardından gerçekleştirilen FETÖ operasyonlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak 2011 yılında 34 kişinin yaşamını yitirdiği Uludere katliamına ilişkin dosyanın yeniden inceleneceğini söyledi.

Enerji Bakanı Berat Albayrak önemli açıklamalarda bulundu

Albayrak, "Açık bir darbe girişimiydi. Kaç telefon görüşmesi sonrası, resim kafamızda netleşince şüphe duymadık. Bu yapı, darbe girişimi hiçbir şekilde karamsarlığa düşmedik. Her ne kadar operasyon insanlara karşı çevrilen silahlar tanklar bombalar Meclis'imizin başına gelenler ancak hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmadık. Bekliyorduk, ama bugün ama yarın. Bu terör örgütünün halka kalkışma yapacaklarını bekliyorduk. Bu yapı ne için hazırlandığının belki zirvesiydi. Sözde bir eğitim, toplumun gelişmesi motivasyonuna dayalı anlatılsa da hep bu sistematik düzen üzerine yürüdü" diye konuştu.

Bakan Albayrak: 'Uludere olayı yeniden incelenecek'