X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Talimat, kışlaya gelen ‘beyaz elbiseli’den
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Talimat, kışlaya gelen ‘ elbiseli’den

  • Giriş Tarihi: 3.8.2016
Talimat, kışlaya gelen ‘beyaz elbiseli’den
Talimat, kışlaya gelen ‘beyaz elbiseli’den

15 Temmuz darbe girişimine ilişkin Silivri'de kalan askerler ikinci defa ifade verdi. 25 savcının aldığı ifadelerde çarpıcı detay ortaya çıktı. Farklı kışlalarda görevli askerler, den inen giyimli bir kişinin, darbeci komutanlarla görüşmesinden hemen sonra bölgelere sevk edildiklerini söyledi. Komutanlarının Erdoğan için "Terörist yakalandı" ifadesini kullandığını belirten askerlerin ardından kışladan çıktıklarını söyledi.

TERÖRİST YAKALANDI

Emre A.: 1. taburda askerlik görevimi yapmaktayım. Araçlara bindirildikten sonra bölük komutanımız "Terörist lideri tutuklandı. Araçtan inmek isteyenlere kurşun en yakınlarından gelir. Jandarma ve polis kılıklı teröristler olabilir. Görevlendirildiğiniz yerlerde bunlarla birlikte gerekirse sivil vatandaşları da vurun" diye emir verdi. Bu arada içtima alanına helikopter indi. Beyaz elbiseli bir şahıs inerek bölük komutanı ile görüştü. Sonra görev yerlerimize gittik.
Zafer A.: Otobüslere bindirildik. Komutan "Terörist Recep Tayyip Erdoğan yakalandı. Araçtan inen olursa başına kurşunu yer" dedi.
Oğuzhan Y. : 66. Mekanize Birliği'nde askerlik görevimi yapmaktayım. Olay günü Aydemir "Topkule'de işgal var. Atatürk Havalimanı'nda işgal var, oraya gidiyoruz" dedi.