" yatırım yapmak için güvenli bir ülke"

Giriş Tarihi: 5.8.2016 21:05
Türkiye yatırım yapmak için güvenli bir ülke

Business Sweden Ofisi Sorumlusu Erik Friberg, 'de iş yapan İsveçli şirketlerle anket yaptıklarını belirterek, ''Şirketlerin 65'i darbe girişiminden sonra anketimize cevap verdi. Darbe girişiminden ekonomik anlamda etkilenmediklerini belirttiler. hali hazırda yatırım yapmak için güvenli bir ülke." ifadesini kullandı.

İsveç'in ekonomi gazetesi Dagens İndistri'ye açıklamalarda bulunan Friberg, 'de iş yapan 100 İsveçli şirketle anket yaptıklarını bildirdi.
Bu şirketlerden 65'inin darbe girişiminden sonra söz konusu ankete cevap verdiklerini belirten Friberg, "Darbe girişiminden ekonomik anlamda etkilenmediklerini belirttiler. hali hazırda yatırım yapmak için güvenli bir ülke. Anketimize katılan şirketler de 'de yatırım yapma potansiyelinin bulunduğunu ve yatırım için güvenli bir ülke olduğunu ifade ettiler.'' bilgisini verdi.

- Fonlar kazandırmaya devam ediyor
Aynı gazeteye açıklama yapan East Capital Türkiye Uzmanı Emre Akçakmak da terör saldırıları ve darbe girişimine rağmen, ülke fonlarının artıda olduğunu ve yatırımcıya kazandırmaya devam ettiğini kaydetti.
ARKADAŞINA GÖNDER
"Türkiye yatırım yapmak için güvenli bir ülke"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz