ARKADAŞINA GÖNDER Darbeci albay: Niye ateş etmiyorsun şerefsiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Darbeci albay: Niye etmiyorsun şerefsiz

  • Giriş Tarihi: 9.8.2016 10:07 Güncelleme Tarihi: 9.8.2016 16:47
Darbeci albay: Niye ateş etmiyorsun şerefsiz
Darbeci albay: Niye ateş etmiyorsun şerefsiz

Darbe girişimi soruşturmasında tutuklanan, Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı’nda görevli Uzman Çavuş Yusuf Yaylacı, 14 Temmuz’da Kosova’daki NATO birliğinden Türkiye’ye gelen Albay Muhammet Tanju Poshor’la ilgili iddialarda bulundu.

TRT'ye baskını yönettiği ileri sürülen eski Muhafız Alay Komutanı Albay Poshor, darbe girişiminden bir gün önce dönmesini 'tesadüf' olarak açıklamıştı. Ancak dosyaya giren başka ifadeler, bu iddiayı çürüttü. Yusuf Yaylacı sorgusunda, "Albay Poshor bana 'Niye etmiyorsun şerefsiz' diye bağırdı. Yaralıları da görünce korktum, kendi tabancamla 5-6 el havaya açtım. Alay Komutanı Muhsin Kutsi , Poshor'u yurtdışından geldiği her seferde makam aracı ile almam için bana talimat veriyordu" dedi.

Mahkeme tutuklama kararında, "Şüphelilerin işlediği iddia edilen suçun henüz tamamlanmadığı ve tamamlama yönünde ve darbeyi tamamlamak için faaliyetlerin devam ettiği şüphesi bulunduğu" ifadelerine yer verildi. AİHM'nin Wemhoff/Almanya kararından da alıntı yapılan tutuklama kararında, "Şüphelinin salıverilmesi halinde adaletin işleyişine zarar verecek faaliyette bulunma tehlikesinin varlığı tutuklama nedenidir" denildi.

Cuntacı Poshor 'Halka ateş et' emri vermiş!