X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Uğurlu'nun fotoğrafı NATO'nun internet sitesinden kaldırıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Uğurlu'nun fotoğrafı 'nun sitesinden kaldırıldı

  • Giriş Tarihi: 13.8.2016 09:20 Güncelleme Tarihi: 13.8.2016 10:02
Uğurlu'nun fotoğrafı NATO'nun internet sitesinden kaldırıldı
Uğurlu'nun fotoğrafı NATO'nun internet sitesinden kaldırıldı

Firari Tümamiral Mustafa Zeki Uğurlu'nun 'nun resmi sitesinde yer alan fotoğrafı, Türkiye'nin hassasiyetleri göz önünde bulundurularak kaldırıldı.

ABD'nin Virginia eyaletindeki karargahında görevli olan ancak FETÖ'nün darbe girişiminin ardından Türkiye'ye dönmeyerek Amerikan makamlarından sığınma istediği belirtilen Uğurlu ile ilgili belirsizlik sürüyor.

'nun resmi sitesinde yer alan 28 Temmuz tarihli haberde, firari Uğurlu'nun 26 Temmuz'da NATO'nun Endüstriyel Danışma Grubu toplantısına katıldığını gösteren bir fotoğraf yayımlanmıştı.

NATO, Türkiye'nin hassasiyetlerini dikkate alarak fotoğrafı bugün kaldırdı. Haberde, Uğurlu'nun da toplantıya katıldığına ilişkin de bir ifade kullanılmadı.

İHRAÇ EDİLMİŞTİ

İzmir Cumhuriyet Başsavcıvekili Okan Bato, "İzmir'deki askeri casusluk soruşturması"ndaki usulsüzlükler ile bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin inceleme ve elde edilen belgeler doğrultusunda "FETÖ/PDY'nin Türk Silahlı Kuvvetleri içerisindeki yapılanması"na yönelik soruşturma başlatmıştı.

Aralarında teröristbaşı Gülen ve FETÖ/PDY'nin üst düzey yöneticilerinin de yer aldığı 24 kişi hakkında gözaltı kararı veren Bato, 2'si amiral 6 muvazzaf askerin de savcılığa getirilmesi için Genelkurmay Başkanlığına talimat göndermişti. Bu çerçevede hakkında yakalama kararı çıkarılan Tümamiral Mustafa Zeki Uğurlu'nun ifadesi alınamamıştı. Uğurlu, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından ordudan ihraç edilen subaylar arasında yer almıştı.