Nusaybin Gazisi Binbaşı Tetik, çiçeklerle karşılandı

Giriş Tarihi: 16.8.2016 11:31 Güncelleme Tarihi: 16.8.2016 11:49
Nusaybin Gazisi Binbaşı Tetik, çiçeklerle karşılandı

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde, PKK’lı teröristlerin, tuzakladığı el yapımı patlayıcıyı infilak ettirmesi sonucu yaralanan ve sol gözünü kaybeden Özel Hareket Tabur Komutanı Binbaşı Necmettin Tetik, GATA’daki tedavisinin ardından görev yeri Adıyaman'a döndü.

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde 1 Haziran 2016 tarihinde, hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması ve teröristlerin etkisiz hale getirilmesi amacıyla düzenlenen operasyonlar sırasında PKK'lı teröristlerin bir binaya tuzakladıkları el yapımı patlayıcıyı infilak ettirmesi sonucu 1 uzman çavuş şehit oldu, 12 güvenlik görevlisi de yaralandı. Yaralılar arasında bulunan ve sol gözünü kaybeden Özel Hareket Tabur Komutanı Binbaşı Necmettin Tetik, GATA'da tedaviye alındı.

EŞİ VE ÇOCUKLARIYLA ADIYAMAN'A GELDİ

Tedavisi tamamlanan binbaşı Necmettin Tetik, bugün eşi ve çocuklarıyla birlikte havayolu ile Adıyaman'a geldi. Nusaybin Gazisi binbaşı Tetik'i, Başkanı İsmail Kahraman, Adıyaman Valisi Abdullah Erin, Ak Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, İl Jandarma Komutanı Yarbay Ercan Atasoy, Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu ve İl Emniyet Müdürü Fikret Salmaner karşıladı.

TBMM BAŞKANI KAHRAMAN'DAN HEDİYE

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Adıyaman Jandarma Özel Hareket Tabur Komutanı Binbaşı Necmettin Tetik'e geçmiş olsun dileğinde bulunarak, üzerinde TBMM yazılı tabak hediye etti.

KÜÇÜK ÇOCUĞUN ELİNİ ISITIRKEN ÇEKİLEN GÖRÜNTÜLERİ TAKDİR TOPLAMIŞTI

Binbaşı Tetik, daha önce Şırnak'ın Silopi İlçesi'ndeki operasyonlar sırasında bölgeden ailelerin tahliyesi sırasında küçük bir çocuğun elini nefesiyle ısıtırken görüntülenmiş, kamuoyunda büyük takdir toplamıştı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN YARALI BİNBAŞI NECMETTİN TETİK'İ ZİYARET ETTİ

ŞIRNAKLI ÇOCUĞUN ELLERİNİ ISITAN ASKER YARALANDI

ARKADAŞINA GÖNDER
Nusaybin Gazisi Binbaşı Tetik, çiçeklerle karşılandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz