X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER FETÖ’nün 'diplomasi' ayağı mercek altında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

FETÖ’nün 'diplomasi' ayağı mercek altında

  • Giriş Tarihi: 21.8.2016 11:18 Güncelleme Tarihi: 21.8.2016 12:04
FETÖ’nün 'diplomasi' ayağı mercek altında
FETÖ’nün 'diplomasi' ayağı mercek altında

Güvenlik ve yargı bürokrasisinin ardından, FETÖ'nün dış politika ayağı da mercek altına alındı.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından kamudaki açığa almalar kapsamında güvenlik ve yargı bürokrasisinin ardından, örgütün dış politika ayağı da mercek altına alındı.

Bu kapsamda 'nin dış misyonlarında görev yapan yaklaşık 300 çalışanı Türkiye'ye çağrılırken, eski Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun özel müdürlüğünü yapan Gürcan Balık ile görevden alınan eski büyükelçiler Ali Fındık ve Tuncay Babalı gözaltında bulunuyor.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında, FETÖ'nün güvenlik, yargı, siyaset, eğitim ve iş dünyası ayağıyla birlikte diplomasi örgütlenmesi de inceleniyor.

DAVUTOĞLU'NUN ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ GÖZALTINDA

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Dışişleri Bakanlığı dönemindeki özel kalem müdürü ve özel müşaviri olan, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de Dış Politika Başdanışmanlığını yapan Gürcan Balık ile görevden alınan eski büyükelçiler Alı Fındık ve Tuncay Babalı, soruşturma kapsamında gözaltında bulunuyor.

"BAĞLANTISI OLMAYANLAR GÖREV YERLERİNE DÖNECEKLER"

Dışişleri Bakanlığı, dış misyonlarda görevli yaklaşık 300 diplomatı Türkiye'ye çağırdı. FETÖ ile irtibatı ve iltisakı tespit edilen diplomatların açığa alınacağı belirtilirken, bağlantısı olmayanların görev yerlerine dönecekleri kaydedildi.