Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşte FETÖ'cülerin üzerinden çıkan 1 ların sırrı!

Giriş Tarihi: 24.8.2016 10:25 Güncelleme Tarihi: 24.8.2016 14:29
İşte FETÖ'cülerin üzerinden çıkan 1 dolarların sırrı!

Türkiye’de girişiminin ardından, yakalanan FETÖ’cü örgüt üyelerinin üzerinden çıkan 1 ların sırrı çözüldü. Dolarların üzerinde yer alan rakamların, örgüt içinde kişinin kimlik numarası olarak kullanıldığı ve örgütün üyesi olduğunun göstergesi olduğu belirtildi. Üzerinde 1 dolar olan bir FETÖ'cü, yurt dışında bulunan FETÖ okullarına gittiğinde kendisinden 1 dolar istendiği, bu paranın üzerindeki seri numarasının, bilgisayar ağı üzerinden sorgulandığında, kişinin örgüt üyesi olup olmadığının tespit edildiği bildirildi.

FETÖ/PDY örgütünün darbe girişiminin ardından örgüt üyesi oldukları iddiasıyla yakalanan , vali, kaymakam, polis ve sivillerin üzerlerinde, evlerinde çıkan 1 lar analiz edildi. Sık sık gündeme gelen F, G, H ve L serisi 1 dolarların üzerindeki harflerin değil, rakamların kişinin örgüt üyesi olup olmadığının şifresi olduğunu ortaya çıktı.

FETÖ VERDİĞİ 1 DOLARI GERİ İSTEMİŞ


SİCİL NUMARASINI SORGULUYORLARDI

Tutuklanan üst düzey örgüt üyelerinin verdiği ifadeleri değerlendiren ve 1 doların üzerindeki rakamları araştıran Milli İstihbarat Teşkilatı, sonunda örgüt içindeki kilidi kırdı. Dolarların üzerindeki rakamların, kişinin örgüt içindeki kimlik ve sicil numarası olduğu belirlendi. Üzerinde 1 dolar olan bir kişi, FETÖ'nün Afrika ve Türki Cumhuriyetleri'nde bulunan okullarını ziyaretlere gittiğinde kendisinden 1 dolar istendiği, bu paranın üzerindeki seri numarasının, bilgisayar ağı üzerinden sorgulandığında, kişinin örgüt üyesi olup olmadığının tespit edildiği bildirildi.

Örgüt üyelerinin, akıllı cep telefonlarına yükledikleri 'ByLock' ve 'Asphalt 8: Airborne' isimli programların yanı sıra 'Eagle' programını da kullandıkları belirlendi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte FETÖ'cülerin üzerinden çıkan 1 dolarların sırrı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz