X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER CHP'den Cerablus operasyonuna şartlı destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

CHP'den Cerablus operasyonuna şartlı destek

  • Giriş Tarihi: 25.8.2016 10:26 Güncelleme Tarihi: 25.8.2016 10:32
CHP'den Cerablus operasyonuna şartlı destek
CHP'den Cerablus operasyonuna şartlı destek

CHP Lideri, Fırat Kalkanı operasyonunu IŞİD ile sınırlı kalması ve uluslararası hukukun öngördüğü sınırlarda kalınması durumunda destek vereceklerini ifade etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin MYK toplantısına başkanlık etti. Yaklaşık 2 saat süren toplantıda dün sabah başlayan Cerablus operasyonu değerlendirildi.

ŞARTLI DESTEK

Milliyet'in haberine göre; toplantıda değerlendirmelerde bulunan CHP Lideri, Fırat Kalkanı operasyonunu IŞİD ile sınırlı kalması ve uluslararası hukukun öngördüğü sınırlarda kalınması durumunda destek vereceklerini ifade etti.

CERABLUS DAEŞ'TEN TEMİZLENDİ!

TÜRKİYE TEK YÜREK ABD, RUSYA DESTEK VERİYOR ANCAK...

Kılıçdaroğlu, toplantıda şu değerlendirmelerde bulundu: "2013 yılının Aralık ayında bir basın toplantısı yapmıştım, haklı çıkmaktan yoruldum. Aralık 2013'te sadece IŞİD ile mücadele edecekseniz biz bu tezkereye evet deriz demiştim. Ama amaçları IŞİD ile mücadele etmek değildi. AKP'nin Suriye politikalarının ne kadar yanlış olduğu, CHP'nin ne kadar haklı olduğu bugün bir kez daha ortaya çıkıyor. Umarız Cerablus'ta başlatılan IŞİD ile mücadele; 'de IŞİD'ine yönelik olarak da sürer. IŞİD'e yönelik mücadeleyi destekliyoruz. Ancak , uluslararası hukukun öngördüğü kurallara uymalıdır. Türkiye, tüm komşularının toprak bütünlüğünü savunmalıdır."

ABD'DEN FLAŞ TÜRKİYE AÇIKLAMASI!