X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Sever’e Mustafa Varank’a hakaretten dava
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Sever’e Mustafa Varank’a hakaretten dava

  • Giriş Tarihi: 5.9.2016 12:58 Güncelleme Tarihi: 5.9.2016 13:06
Sever’e Mustafa Varank’a hakaretten dava
Sever’e Mustafa Varank’a hakaretten dava

Cumhuriyet Gazetesi’ne yaptığı açıklamalar ile Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Varank’ı  alan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eski Başdanışmanı Hacı Ahmet Sever hakkında hakaret suçu kapsamında iddianame düzenlendi.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eski Başdanışmanı Hacı Ahmet Sever 9 Mayıs günü Cumhuriyet Gazetesi'nde yayınlanan 'Erdoğan'ın arkasındaki şebeke' ile 'trollerin talimatları saraydan geliyor' başlıklı haberlerle Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Varank'ı almıştı. Mustafa Varank da Hacı Ahmet Sever'i hakaret ve iftiraya uğradığı gerekçesiyle savcılığa şikayet etmişti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından şikayet üzerine başlatılan soruşturma çerçevesinde Hacı Ahmet Sever ifadeye çağrıldı. Cumhuriyet Savcısı Umut Tepe tarafından yürütülen soruşturmada Cumhuriyet Başsavcılığı'na Sever'in ifadesinin alınması için talimat yazıldı. Ahmet Sever Ankara Başsavcılığı'na ifade verdi. Sever ifadesinde kamuoyunun yakından ilgilendiği bir konu ile ilgili görüşlerini açıkladığınıileri sürdü.

AHMET SEVER'İN HAPSİ TALEP EDİLDİ

Yürütülen soruşturma geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Hazırlanan iddianamede Ahmet Sever'in açıklamalarının şikayetçi Varank'ı kamuoyunda küçük düşürmeye yönelik olduğu, eleştiri hakkı sınırları aşılarak ve şerefe saldırı yapıldığı kaydedildi. Sever'in hakaret suçu çerçevesinde hapsi talep edildi. Dava ilerleyen günlerde asliye ceza mahkemesinde görülmeye başlanacak.

SEVER FETÖ'CÜ GAZETECİLERİ DAVET EDİYORDU

Bilindiği gibi Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Varank sosyal medyadan yaptığı açıklamada Cumhuriyet Gazetesi ve Hacı Ahmet Sever hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu belirterek dilekçenin örneğini Twitter hesabından yayınlamıştı. Ahmet Sever, Cumhurbaşkanlığı Danışmanlığı yürüttüğü dönemde 17-25 Aralık girişimi sonrasında bile FETÖ'cü gazetecileri Cumhurbaşkanlığı davetlerine çağırması ile tanınıyor.