X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Müfettişi bu fotoğrafı yaktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Müfettişi bu fotoğrafı yaktı

  • Giriş Tarihi: 12.10.2016 19:22
Müfettişi bu fotoğrafı yaktı
Müfettişi bu fotoğrafı yaktı

Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalık, girişimi sonrasında hakkında soruşturma açılarak açığa alındı. Mehmet Çalık ile ilgili araştırma yapması için görevlendirilen Kocaeli İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Çuhadar, Çalık’ın FETÖ ile ilgisi olmadığı yönünde rapor yazdı. Çuhadar ve Çalık’ın arkadaş olduğunu gösteren fotoğrafın ortaya çıkmasının ardından önce Çalık, ardından da Çuhadar görevden alındı.

girişimi sonrasında Karasu'da başlatılan FETÖ soruşturmasında gözaltına alınan Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalık açığa alındı. AK PartiKarasu İlçe Başkanı İshak Sarı, Mehmet Çalık'ın avukatlığını üstlenirken, Çalık adli kontrol şartı ile serbest kaldı.

Çalık bir süre sonra yeniden görevine dönmek isteyince Valiliği, Çalık hakkında araştırma yapması için müfettiş olarak Kocaali İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Çuhadar'ı görevlendirdi. Mustafa Çuhadar, Çalık'ın FETÖ ile alakası olmadığı yönünde rapor yazdı.

SALINCAK FOTOĞRAFI ÇIKTI, GÖREVDEN ALINDILAR

Ancak, Çuhadar ve Çalık'ın samimi arkadaş olduğu ve Çalık'ın Çuhadar'ı salıncakta sallarken çekilen fotoğraf ortaya çıktı. Görevine iade edilen Çalık, fotoğrafın bir gazetede yayınlanmasının ardından yeniden görevden alındı.

Bugün Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yetkililer Kocaali İlçe Kaymakamlığı'nı arayaraktelefon emri ile Kocaali İlçe Milli Eğitim Müdürü Çuhadar'ın görevden alındığını bildirdi.