X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Çavuşoğlu ve Fransız Bakan Jean Marc Ayrault ortak basın toplantısı düzenledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Çavuşoğlu ve Fransız Bakan Jean Marc Ayrault ortak basın toplantısı düzenledi

  • Giriş Tarihi: 24.10.2016 14:25 Güncelleme Tarihi: 24.10.2016 16:48
Çavuşoğlu ve Fransız Bakan Jean Marc Ayrault ortak basın toplantısı düzenledi
Çavuşoğlu ve Fransız Bakan Jean Marc Ayrault ortak basın toplantısı düzenledi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Dışişleri Bakanı Jean-Marc Ayrault ile bir araya geldi.  Dışişleri ve Uluslararası Kalkınma Bakanı Jean Marc Ayrault ile Dışişlrei Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ortak basın toplantısı düzenledi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Dışişleri Bakanlığı Resmi Konutu'nda Dışişleri Bakanı Jean-Marc Ayrault ile bir araya geldi. Basın mensuplarının kısa bir görüntü almasının ardından görüşme basına kapalı olarak devam etti. İki bakan görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenliyor.

"SİNCAR'I İKİNCİ KANDİL YAPMAYA ÇALIŞIYORLAR"

Fransız gazetecinin Irak ve Musul'daki operasyonlara ilişkin sorularını yanıtlayan Bakan Çavuşoğlu, "Hiçbir ülke bu kadar DEAŞ'lı teröristi etkisiz hale getirememiştir. Fırtına ve tank atışları ile 17 tane teröristi öldürmüştür. 4 F-16'ımız koalisyon içerisinde. ile birlikte Türkiye'nin de ortak hedefi Suriye ve Irak'tan DEAŞ'ı temizlemektir. Irak'ın güvenliği ve istikrarı kendi güvenliğimiz kadar önemlidir. Herkes Suriye'den Türkiye'ye gelen mültecileri konuşuyor ancak Irak'tan da 300 bin mülteci Türkiye'ye gelmiştir. Şimdi Sincar'ı ikinci bir Kandil yapmak istiyorlar. Uluslararası haklarımızı kullanarak PKK'nın Irak'ta yapılanmasına müsade etmeyeceğiz. Alacağımız tedbirlerle bu bölgenin güvenli hale gelmesini sağlayacağız" dedi.