X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Başbakan Binali Yıldırım, Kılıçdaroğlu'na yanıt
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Başbakan Binali Yıldırım, Kılıçdaroğlu'na yanıt

  • Giriş Tarihi: 28.10.2016 13:29 Güncelleme Tarihi: 28.10.2016 17:06
Başbakan Binali Yıldırım, Kılıçdaroğlu'na yanıt
Başbakan Binali Yıldırım, Kılıçdaroğlu'na yanıt

Ankara'da Cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Yıldırım, Kılıçdaroğlu'nun Bylock ile ilgili iddialarına ilişkin soruya, "Kendisinden beklenen bu iddiaların belgelerini bize vermesidir. Versin de bizde gereğini yapalım. Eğer böyle bir şey biliyor ve bizi bilgilendirmiyorsa gereğini yapmıyor demektir" dedi.

Gazetecilerin, Protokolde garnizon komutanlarına ilişkin düzenlemeye ilişkin sorularını yanıtlayan Başbakan Yıldırım, "Jandarma, İçişleri Bakanlığına bağlandıktan sonra illerde protokolde dolayısıyla değişiklik meydana geldi. O değişiklik doğrultusunda uygulamaya bir açıklık getirildi. Şöyle olacak; sadece jandarmanın yani alay komutanlıklarının bulunduğu illerde, çelenk koyma işi illerde valiler, belediye başkanı ve ilçelerde de kaymakam, belediye başkanı şeklinde olacak. Jandarma İçişlerine bağlandığında için Vali ya da Kaymakamın koyduğu çelenk onun yerine geçecek. Yani en büyük Mülki idare amiri çelenk koyacak. Silahlı Kuvvetler de kendi adına çelenk koyabilecek" dedi.

KILIÇDAROĞLU'NUN BYLOCK İDDİALARI

(Kılıçdaroğlu'nın "Bylock listesi savcılıklara temizlenerek gidiyor. Ak Parti Bylock'çuları temizlemek için erken seçime gidecek" iddiası) Kendisinden beklenen bu iddiaların belgelerini bize vermesidir. Versin de bizde gereğini yapalım. Eğer böyle bir şey biliyor ve bizi bilgilendirmiyorsa gereğini yapmıyor demektir. Bu konularda kendisiyle zaman zaman görüşüyoruz. Bazı tespitleri oluyor. Bunları değerlendiriyoruz. Bu konuda da böyle yapabiliriz.