FETÖ, ABD'yi 6 eyalete bölmüş himmetleri de Vegas'ta aklamış!

Giriş Tarihi: 8.11.2016 08:18 Güncelleme Tarihi: 8.11.2016 08:20
FETÖ, ABD'yi 6 eyalete bölmüş himmetleri de Vegas'ta aklamış!

Fetullahçı Terör Örgütü'nün ABD yapılanmasının detayları ortaya çıktı. Kritik eyaletleri 'imam'lara emanet eden FETÖ, New York'a 'abla' bile atamıs!

Emniyet terör örgütü FETÖ'nün sadece yurtiçindeki yapılanmasını değil yurtdışı ayağını da derinlemesine incelemeye aldı. Bu kapsamda darbeci yapının dünya yapılanması ortaya çıkarıldı, ABD şeması çizildi.

YEREL SİYASİLERE KANCA

Hazırlanan rapora göre örgüt ABD'de tabana yönelik çalışma yürütüyor. Bu kapsamda yerel düzeydeki temsilciler meclisi üyeleri, senatör veya vali adaylarıyla angajmanlar oluşturuluyor ve örgüt bunların seçim kampanyalarına aktif olarak katılmaları ve maddi destek vermeleri için yönlendiriliyor.

6 EYALETE BÖLDÜLER

ABD'yi, New York, New Jersey, Las Vegas, Boston, Atlanta, Houston olarak eyaletlere ayıran örgüt her birine ayrı ayrı imamlar atadı. ABD imamı olarak ise İsmail Büyükelçi atandı.

HİMMET TRAFİĞİ VEGAS'A

ABD'de finansal işlerinden sorumlu kişiler Hasan Demirciler ve Engin Çoban. İki isim örgüt adına işadamlarından para toplayarak Las Vegas imamı Kemal X'e gönderiyor. Las Vegas, ABD'de kumar başkenti olarak bilinen yer. Kara para aklama faaliyetleri de burada sağlanabiliyor.

İNTERPOL'E FETÖ'DEN PKK'YA TERÖR DERSİ

İnterpol Genel Kurulu 85. Toplantısı, Endonezya'nın Bali Adası'nda başladı. Bu yılki teması "terörizmle mücadele" olan toplantıya 167 ülkeden bin 360 delege katılıyor. Türkiye'yi İnterpol Daire Başkanı Lütfi Çiçek ile Emniyet Genel Müdürlüğü Interpol-Europol Daire Başkanlığından bir heyetin temsil ettiği toplantıda Türk yetkililer, toplantı çerçevesinde düzenlenecek panelde terör örgütleri PKK, YPG ve 15 Temmuz'da darbe girişiminde bulunan FETÖ'ye karşı Türkiye'nin tavrını anlatacak. Türk yetkililer, bilgi ve belgelerin yer aldığı harici bellekleri dağıtarak yürütülen mücadele hakkında bilgi verecek. (Akşam)

ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ, ABD'yi 6 eyalete bölmüş himmetleri de Vegas'ta aklamış!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz