PKK'ya çok ağır darbe

Giriş Tarihi: 10.11.2016 09:31 Güncelleme Tarihi: 10.11.2016 10:36
PKK'ya çok ağır darbe

Bestler-Dereler bölgesinde, bölücü terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek ve kış hazırlıklarını imha etmek amacıyla başlatılan operasyonda, insansız hava araçlarının da desteğiyle 19 terörist etkisiz hale getirildi. Yaklaşık 600 kilometrelik alanı kapsayan bölgenin en önemli özelliği, sözde Botan saha karargahının bulunması ve coğrafi özellikleri itibarıyla barınmaya müsait olduğundan sürekli kullanılıyor olması.

Türk Silahlı Kuvvetlerince yapılan bilgilendirmeye göre, 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı sorumluluğunda ve emir komutasında, 3 Kasım'dan itibaren Şırnak'taki 1'inci Jandarma Komando Tugay Komutanlığı, Siirt'teki 3'üncü Komando Tugay Komutanlığı ile Van, Şırnak ve Siirt jandarma özel harekat birliklerinin katılımıyla Bestler-Dereler bölgesinde, bölücü terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek ve kış hazırlıklarını imha etmek amacıyla Şehit Jandarma Uzman Çavuş Sercan Öklük Bestler-Dereler-2 Müşterek Operasyonu başlatıldı.

TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ'NDEN TERÖRİSTLERE AĞIR DARBE

İNSANSIZ HAVA ARAÇLARININ DESTEĞİYLE 19 TERÖRİRST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Bölücü terör örgütünün sözde Botan saha karargahının bulunduğu, coğrafi özellikleri itibarıyla barınmaya müsait olduğundan sürekli kullanılan ve yaklaşık 600 kilometrekarelik alanı kapsayan Bestler–Dereler bölgesindeki operasyon süresince, insansız hava araçlarının da desteğiyle 19 terörist etkisiz hale getirildi, bir terörist de sağ yakalandı. Ayrıca bölgede, önceki dönemlerde yapılan operasyonlarda etkisiz hale getirilen 7 teröristin cesedi bulundu.

BİRÇOK YER ALTI YER ÜSTÜ YAŞAM VE BARINMA ALANI İMHA EDİLDİ

Birlikler tarafından yapılan temas aramasında da bölücü örgüte ait birçok yer üstü ve yeraltı yaşam ve barınma alanı ile depo, sığınak, ağır silah, silah, bunlara ait mühimmat ve motorlu araç gereç ile bol miktarda yaşam malzemesi ele geçirilerek imha edildi.

ARKADAŞINA GÖNDER
PKK'ya çok ağır darbe
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz