Türkiye'nin en iyi haber sitesi

için flaş karar

Giriş Tarihi: 15.6.2017 16:15 Güncelleme Tarihi: 15.6.2017 21:17
Barbaros Muratoğlu için flaş karar

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, Doğan Holding Ankara Temsilcisi 'nun, "FETÖ'ye üye olmamakla birlikte bilerek ve isteyerek yardım etme" suçundan 2 yıl 1 ay hapisle cezalandırılmasına karar verdi. Muratoğlu'nun tutuklu kaldığı süreyi göz önünde bulunduran mahkeme, bu sanığın sine de hükmetti.

Doğan Holding Ankara Temsilcisi 'nun, "FETÖ'ye üye olmamakla birlikte bilerek ve isteyerek yardım etme" suçundan 2 yıl 1 ay hapisle cezalandırılmasına ve tutuklu kaldığı süre göz önüne alınarak edilmesine karar verildi.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, dördüncü duruşmada savcılık mütalaasının ardından kararını açıkladı.

Tutuklu Muratoğlu'nun, "örgüt üyesi olmamakla birlikte bilerek ve isteyerek yardım etme" suçundan 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırılmasına hükmeden mahkeme heyeti, verilen ceza miktarı ve tutuklu kaldığı süreyi göz önüne alarak Muratoğlu'nun tahliyesine karar verdi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Can Tuncay'ın hazırladığı iddianamede, Muratoğlu'nun "silahlı terör örgütüne yardım etme" suçundan 5 yıldan 10 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep ediliyordu.

Mahkeme Kararı

Savcının Mütalaa'sı

ÜÇ MAYMUNU OYNADI Bugün neler oldu? (15 Haziran 2017)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Barbaros Muratoğlu için flaş karar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz