X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER "Sınavda haksızlık yaptı zorla mitinge götürdü"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

"Sınavda haksızlık yaptı zorla mitinge götürdü"

  • Giriş Tarihi: 5.1.2013

ÇÜ Adana Meslek Yüksekokulu Otomotiv Teknolojisi Bölümü'nde okuyan çok sayıda öğrenci, dört ayrı dersin sınav sonucuna toplu halde itiraz etti. Kâğıtların incelenmesini isteyen öğrenciler, Öğretim Görevlisi Mehmet Atal'ı, "yakın olduğu öğrencileri' geçirdiğini de öne sürerken, "bir siyasi parti mitingine" zorla götürüldüklerini iddia ettiler. Öğretim Görevlisi Atal ise "İftira ve tertip" dedi.

KÂĞITLARIMIZ İYİYDİ

Onlarca MYO öğrencisi, Dizel Motorları, Yakıt Enerjisi Sistemleri, Otomotiv Elektriği ve Araç Muayene Yöntemleri derslerinin sınavdan FD (sıfır) alınca ÇÜ Adana Meslek Yüksekokulu Müdürlüğüne dilekçe verdi. Finalde de aynı sonucun gelmesine tepki gösteren öğrencilerden Serhat Ekici, Hilmican Türköz ve Erkan Baydil, "Kâğıtlarımız gerçekten iyiydi, inceleme yapılsın" dediler. ÇÜ Adana MYO Otomotiv Teknolojisi Bölümü'nü kuran Öğretim Görevlisi Mehmet Atal'la ilgili bir başka iddia da "öğrencileri siyasi parti toplantısına götürmek". Bu nedenle de şikayet edilen Atal'ın, öğrencileri "zorlayarak Türkmen Şenliği'ne götürdüğü" ve orada "bir siyasi partinin eski milletvekilini alkışlattığı" iddia ediliyor. Öğrenciler, "Sosyal faaliyet dendi, mitinge götürüldük" diye konuştular.

"TERTİP-İFTİRA-HAKSIZLIK"
Öğretim Görevlisi Mehmet Atal ise "Tertip, iftira ve haksızlıkla karşı karşıya olduğunu" savundu. Üniversitenin, öğrencilerin ve adının lekelenmesini istemediğini vurgulayan Atal, "İstihdam için çaba gösteren, dürüstlük için çalışan, argoya savaş açmış bir insana iftira atmak haksızlıktır. İfadeler hemen hemen aynı. Kopya çekenler de vardı, istesem savcılığa giderdim ama yapmadım" diye konuştu.

kalan karakter 1000

Meryem Gerçek Meryem Gerçek

A...İnce'nin işleri hep

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 16.01.2015 23:08
Meryem Gerçek Meryem Gerçek

Önce Büşra olayına bakmak lazım

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 16.01.2015 23:08
AYŞEGÜL ATMALI AYŞEGÜL ATMALI

kesinlikle haklılar bu öğrencilerin bazılarını tanıyorum bu kaçıncı haksızlıkları?

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 05.01.2013 23:20
Yalancı sever... Yalancı sever...

Yorumlarınızı okudum ve sizi seviyorum...

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır1
cevapla 14.01.2015 01:32
DEWRIM DEWRIM

yapılıp yapılmadığı araştırılmalıdır. Otomotiv bölümü öğretime 2002-2003 Eğitim-öğretim yılında 4702 sayılı yasa ile başlamıştır.(Kendi sitelerinden bakabilirsiniz.) Bu yasa ile pratik eğitim, meslek liseleriyle ilişkilendirilmiştir. Öğrenciler mesleki derslerini Motor Meslek Lisesinde uygulamalı olarak almışlardır. O zaman okulun müdürü Prof. Dr. Beşir Şahin idi. Mehmet Atal, Prof. Dr. Alaettin Sabancı zamanında tarafından getirilmiştir. Meslek liselerinde pratik eğitim gören öğrenciler bölümün Beyazevlere getirilmesiyle artık pratik eğitim görememişlerdir. Temsa bir laboratuvar yaptırmışsa da bu yalnızca Sayın Akınoğlu’na gösteri amacıyla kapılarını açmış diğer zamanlarda öğrencilerin eğitimine müsaade edilmemiştir. Bu bilgileri yüksek okulda çalışan herkes size rahatça söyleyecektir. Bunlar herkes tarafından bilinen gerçeklerdir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır5
cevapla 05.01.2013 20:04
selma Uzun selma Uzun

Çukurova'da bu damı olmuş yav?

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır6
cevapla 05.01.2013 17:59

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.