Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adana ile Houston partner şehir olmalı

Giriş Tarihi: 19.2.2013

Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret eden Teksas Türk Amerikan Ticaret Odası Başkanı Tarık Çelik, ortak özellikleri olan Houston ile Adana'nın partner şehir olmasını istediklerini söyledi

Adana Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret eden Teksas Türk Amerikan Ticaret Odası Başkanı Tarık Çelik, Houston ile Adana'nın partner şehir olması için çalıştıklarını söyledi. Tarık Çelik, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz ile bir araya gelerek, Teksas ve özellikle Teksas Eyaleti'nin Başkenti Houston'daki yatırım imkanları hakkında bilgi verdi.

SAĞLIK MERKEZİ

Houston'da dünyanın en büyük 49 sağlık merkezinin bulunduğunu kaydeden Çelik, "Houston'daki hastanelerde yaklaşık 100 bin çalışan ile 7 milyon hasta tedavi ediliyor. Bu açıdan da Adana'da sağlıkla ilgili çalışmalar yapmak istiyoruz. Adana ile Houston'u partner şehir yapacağız. Bunun için buradayım. Sağlıkla ilgili çok şey yapabiliriz" dedi.

İKİ TARAFLI KAZANÇ
Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz da, Houston gibi önemli bir kentle Türkiye'nin en büyük şehirlerinden Adana'nın partner olmasından mutluluk duyacaklarını söyledi. İki kent arasındaki ekonomik ilişkilerin gelişmesinin her iki tarafa da kazanç sağlayacağını kaydeden Zihni Aldırmaz, bu konuda gereken tüm çabaların gösterileceğini kaydetti.
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana ile Houston partner şehir olmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz