Hakkâri bir kez daha YGS sonuncusu oldu

Giriş Tarihi: 5.4.2013

Bir kez daha YGS sonuncusu olmasına dikkat çeken eğitimciler, çözüm süreciyle Hakkari'de eğitim kalitesinin artacağına inanıyor

Hakkari'de görevli eğitimciler, çözüm süreciyle kentteki eğitim kalitesinin de yükseleceğine inanıyor. Öğrenci Velileri Derneği eski Başkanı Cumali Özkan, Hakkâri'nin YGS'de son sırada yer aldığını anımsatarak, yıllardır devam eden bu sıkıntının şaşırtıcı olmadığını söyledi. Vatandaşların, eğitim kalitesinin artması için en çok huzur ve brışa ihtiyaç duyduğunu belirten Özkan, bunların sağlanması halinde eğitim kalitesinin de yükseleceğine inandıklarını belirtti.

BARIŞA İHTİYAÇ VAR

Bölgede yıllardır devam eden çatışmaların ve akan kanın, öğrencilerin psikolojisini bozduğuna dikkati çeken Özkan, öğrencilerin karşılaştığı tablo karşısında başarılı olmalarının mümkün olmadığını savundu. Özkan, "Helikopter, panzer, gaz bombaları, silahlar arasında iyi bir eğitim görmek mümkün değil. Bu memleketin huzura, barışa ihtiyacı var. Barış sağlandığı zaman, eğitim kalitesi de yükselir" diye konuştu.
ARKADAŞINA GÖNDER
Hakkâri bir kez daha YGS sonuncusu oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz