Hayırsever desteğiyle Osmaniye yurt kazandı

Giriş Tarihi: 16.5.2013

Osmaniye'de hayırsever Bedir Yılmaz'ın adını taşıyan kız öğrenci yurdu, Vali Celalettin Cerrah'ın da katıldığı törenle hizmete girdi

Osmaniye'de Bedir Yılmaz Kız Öğrenci Yurdu, törenle açıldı. Cevdetiye beldesinde bulunan Ahmet Cevdet Paşa Anadolu Lisesi'ne yapılan yurdun açılışında konuşan hayırsever işadamı Bedir Yılmaz, "Bugün çok mutluyum. Dört kızım bir gelinim vardı. Şimdi bu yurtta kalacak öğrencilerle birlikte 105 kızım oldu. Bu en büyük yatırımım" dedi.

DERSLİK SAYISI ARTTI

Osmaniye Milletvekili Suat Önal, "Geçtiğimiz yıl Vali Celalettin Cerrah Anadolu Lisesi'nin temel atma töreninde derslik sayımızın bine ulaşmasını temenni etmiştim. Şu an inşaatı devam etmekte olan okullarla birlikte derslik sayımız bin 173'e ulaştığını görmek bizleri çok mutlu ediyor" dedi. Vali Celalettin Cerrah da kız yurdunun açılışına ayrı bir önem verdiğini ifade etti.

EĞİTİM KALİTESİ YÜKSEK

Vali Cerrah, "Kız çocuklarımız Osmaniye'ye okumak için çevre illerden geliyor. Osmaniye'de eğitimin kalitesinin yüksek olması nedeniyle ilimizi tercih ediyorlar. Bizden tek istekleri var, onlara rahat çalışabilecekleri bir ortam sunmamız. Bizim onlardan beklentimiz ise derslerine iyi çalışmaları ve üniversite sınavlarında Osmaniye'ye derece getirmeleri" diye konuştu.
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayırsever desteğiyle Osmaniye yurt kazandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz