X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Arkadaş katiline müebbet isteniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Arkadaş katiline müebbet isteniyor

  • Giriş Tarihi: 28.7.2013

Evlerine gidip, yemek yediği en samimi arkadaşını tabancayla öldürüp, tanınmaması için yakan katil zanlısının ağırlaştırılmış müebbet hapsi istendi

Adana'da 2 Nisan 2013 günü Çukurova ilçesine bağlı Dörtler köyü Topalak mevkiinde sürekli evlerine girip çıktığı arkadaşı Ferhat Kızıl'ı öldürdükten sonra tanınmaması için yaktığı iddia edilen Hasan İbrahim Böyük hakkında ağırlaştırılmış müebbet istemiyle dava açıldı. Öldürdüğü arkadaşının taziyesine de gittiği öne sürülen katil zanlısı suçlamaları kabul etmedi.

VATANDAŞLAR HABER VERDİ

Vatandaşlar yol kenarında yanmakta olan bir ceset görünce jandarmaya haber verdi. Ölen kişinin arka cebinden çıkan kimlikten cesedin kim olduğu anlaşıldı. Görgü tanıklarının, "Cesedin yanında arka stop lambası yanmayan bir araç vardı. Bizi görünce gitti" sözleri üzerine jandarma, öldürülen kişinin son olarak yakın arkadaşı Hasan İbrahim Böyük ile birlikte olduğunu saptadı.

GÖZALTINA ALINDI

Jandarma, Hasan İbrahim Böyük'ün aracının arka stop lambasının yanmadığını tespit edince taziye evinde gözaltına aldı. Tutuklu sanık Böyük hakkında 'Canavarca hisle veya eziyet çektirerek tasarlamak suretiyle kasten öldürme' suçundan Adana 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile yargılanmaya başlayacak olan Böyük, şöyle konuştu: "Olay gecesi Ferhat ile dolaştık ve kendisiyle bira içtik. Toptancı Hasan'ın bana temizlik malzemesi vermediğini söyledim. Ferhat'ta Hasan'ı arayıp bana neden malzeme vermediğini sordu. Hasan da 'saat geç oldu. Bu konuyu ertesi gün konuşalım' dedi. Daha sonra Ferhat'ı evinin yanına bıraktım. Ben de evime giderek duş alıp, yattım. Ertesi gün de öldürüldüğünü öğrendim. Suçsuzum."