X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Karadenizliler iftarda buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Karadenizliler iftarda buluştu

  • Giriş Tarihi: 1.8.2013

Çukurova bölgesinde yaşayan Karadenizliler iftar sofrasında bir araya geldi. Karadeniz lezzetleri ile donatılan sofraya Ramazan ayının güzelliği yansıdı

Adana Karadeniz Kültür ve Dayanışma Derneği, hemşerileri ile Ramazan ayının coşkusunu birlikte yaşadı. Dernek binasında verilen iftara yemeğine Yüreğir Kaymakamı Turgut Subaşı, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, Sabah Gazetesi Bölge Temsilcisi ve Güney Yayın Yönetmeni Ersin Ramoğlu ve Adana'da yaşayan Karadenizliler katıldı.

MENÜDE YOK YOKTU

Dernek Başkanı Prof. Dr. Metin Yavuz yönetim kurulu ile konuklarını kapıda karşıladı. İftar sofrasında tam anlamıyla Karadeniz rüzgarı esti. Usta ellerin hazırladığı karalahana sarması, mısır ekmeği, tandır kavurma ve güllaç menüde yer aldı. İftar sofrasına birlikte oturup bol bol sohbet edip hasret gideren Karadenizliler güzel bir akşama tanıklık etti.

KATILIM YÜKSEK OLDU

Ramazan ayının bereketini birlikte yaşamak istediklerini belirten Yavuz, "Geleneksel iftar yemeğimizi bu yıl da gerçekleştirdik. Davetimize katılım çok yüksek oldu. Hep bir arada aynı sofrada oturarak hemşerilerimizin memleket özlemini böylesine güzel bir ayda biraz da olsa gidermeye çalıştık" diye konuştu.