X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Mersin olası afetlere hazır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Mersin olası afetlere hazır

  • Giriş Tarihi: 19.8.2013

MESKİ Genel Müdürü Kamil Ülgen, göçükte kalan işçiye kurtaran ekiplere teşekkür etti

Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürü Kamil Ülgen, Çavuşlu Mahallesi'ndeki içme suyu isale hattı döşeme çalışmaları sırasında kazı alanında meydana gelen toprak kaymasında göçükte kalan MESKİ personelini kurtarma çalışmalarına katılan ekiplere teşekkür etti. Ülgen, Mersin'in herhangi bir afete hazır olduğunu görmekten mutluluk duyduklarını dile getirdi.

HIZLI MÜDAHALE

Ramazan Bayramı'nın üçüncü gününde merkez Toroslar ilçesine bağlı Çavuşlu Mahallesi'ndeki içme suyu isale hattı döşeme çalışmaları sırasında kazı alanında toprak kayması meydana geldiğini anımsatan Ülgen, "Hüseyin Özcan adlı personelimizin göğsünden aşağısı toprak altında kalmıştır. Ekiplerin olaya çok hızlı ve başarılı bir şekilde müdahalesi sonucu personelimiz kurtarılmıştır" dedi.

BİRLİĞİN GÜCÜ
İki saatlik çalışmayı iyi bir neticeyle noktaladıkları için sevinçli olduklarını ifade eden Ülgen, "Arkadaşımızı sağ salim kurtarmanın mutluluğunu yaşadık. Sevindirici olan taraf çok şükür can kaybının olmaması. Kamu kurumları ile bütün imkanlarımızı birleştirerek netice almaya çalıştık. Mersin'in herhangi bir afete hazır olduğunu görmek çok memnuniyet verici" diye konuştu.