X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Bitlis'te hayırlı evlatlardan eğitime okul bağışı yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Bitlis'te hayırlı evlatlardan eğitime okul bağışı yapıldı

  • Giriş Tarihi: 25.8.2013

Bitlis'te Mutlu ve Cengiz Savaş Dur kardeşler, Güroymak ilçesinde anneleri ve babalarının adını yaşatan bir imam hatip lisesi yaptırdı

Bitlis'te telekomünikasyon sektöründe faaliyet gösteren Artı Mobil'in ortaoğu olan işadamı kardeşler Mutlu ve Cengiz Savaş Dur, Güroymak lisesinde anne ve babalarının adını yaşatmak için imam hatip lisesi yaptırdı. Dur kardeşler, 3 ayda tamamlanmasını sağladıkları 12 derslikli Selahattin - Rahime Dur İmam Hatip Lisesi'ni İl Milli Eğitim Müdürü M. Emin Korkmaz'a teslim etti.

İÇ DİZAYNI ÖRNEK OLACAK
Anahtar teslimi için bir araya gelen Milli Eğitim Müdürü M. Emin Korkmaz ve şirket yetkilisi Bakır Geldegül, geleceğe güvenle bakan gençlerin yetişmesi için başlattıkları projeyi kısa sürede tamamladıklarını söylediler. Milli Eğitim Müdürü M. Emin Korkmaz, 3 ay içinde büyük bir gayret sarf edilerek inşata başlandığını belirterek, "Okulumuz gerek işçilik ve gerekse iç dizayn olarak örnek teşkil edecek şekilde yapıldı" dedi.

İMAM HATİP'TE 400 ÖĞRENCİ OKUYACAK
Artı Mobil adına konuşan Bakır Geldegül ise geçtiğimiz aylarda protokolü imzalanan okulun 12 derslik, bilgisayar odası, kütüphaneden oluştuğunu, okulun 3 bin metrekare alana kurulduğunu söyledi. Açıklamaların ardından okulun içini gezen Milli Eğitim Müdürü M. Emin Korkmaz, okulun tefrişatının da kısa sürede tamamlanarak eğitim öğretime açılacağını, 400 öğrencinin eğitim göreceğini söyledi.