Yavru lamaya ilgi çok büyük

Giriş Tarihi: 25.8.2013

Gaziantep Hayvanat Bahçesi'nde dünyaya gelen lamaya, annesi ilgilenmediği için çalışanlar sahip çıktı, yavruya süt içirdi

Gaziantep Hayvanat Bahçesi'nde dünyaya gelen ancak annesinin ilk doğumu olması nedniyle ilgilenmediği lamanın imdadına hayvanat bahçesi çalışanları yetişti. Annelik görevini üstlenen çalışanlar minik lamayı biberonla besliyor. Bu görüntülere şahit olan ziyaretçiler ise fotoğraf çekmek için birbiriyle yarışıyor.

SEVGİ VE ŞEFKATLE

Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanı Celal Özsöyler, "Hayvanat bahçemizde geçtiğimiz gün yine bir lama dünyaya geldi. Annesi, ilk doğumu olduğu için yavruyla ilgilenmedi. Bunun üzerine hayvanat bahçesi çalışanlarımız annelik görevini üstlendi. Bire bir yavru lamayla ilgilenip ona bıldırcın yumurtası gerekli mineraller ve vitaminleri karıştırarak yaptıkları sıvıyı biberonla küçük lamaya içiriyorlar. Lama yeni doğduğu için az yiyor. Bu nedenle personelimiz günde 7 öğün besliyor. Bu görev, sevgi ve şefkatle yapıldığı için sorun olmuyor" diye konuştu.
ARKADAŞINA GÖNDER
Yavru lamaya ilgi çok büyük
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz