Bir kilo baklava yedi "Başka yok mu" dedi

Giriş Tarihi: 23.9.2013

Gaziantep'te Antep Fıstığı Kültür ve Sanat Festivali'ndeki yarışmada 3,5 dakikada 1 kilo baklava yiyerek birinci olan görme engelli Ercan Kaya "Başka yok mu?" dedi

Gaziantep'te bu yıl 8'incisi başlayan Uluslararası Antep Fıstığı Kültür ve Sanat Festivali kapsamında düzenlenen 'Baklava Yeme Yarışması'nda, 1 kilogram gelen 24 dilim baklavayı 3 dakika 32 saniyede bitiren Ercan Kaya birinci oldu. Görme engelli Ercan Kaya, tabaktaki baklavayı bitirdikten sonra "Başka yok mu?" diyerek izleyenleri şaşırttı.

HAZIRLIKLI GELDİ

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde Şato Restoran'da düzenlenen yarışmaya katılan 50 gönüllü, ortalama 24 dilimden oluşan 1 kilogram baklava yedi. Sağlık görevlilerinin de hazır bulunduğu yarışmada 1 kilogram baklavayı 3 dakika 32 saniyede bitiren görme engelli Ercan Kaya birinci, 4 dakika 10 saniyede bitiren İsmet Balta ikinci, 4 dakika 12 saniyede bitiren Şiho Islanmaz ise üçüncü oldu. Yarışmanın birincisi Ercan Kaya, geçen yıl 3'üncülüğü saniyelerle kaçırdığını belirterek, "Bu kez birinci oldum. Sabah hiçbir şey yemedim. Zaten açtım. Sadece, kan şekerimi düşürmesi için zahter çayı içmiştim. Yarışmada 1 kilogram baklavayı bitirdim" dedi.
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir kilo baklava yedi "Başka yok mu" dedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz