Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yol çalışmalarıyla ilgili bir öneri

Giriş Tarihi: 26.9.2013
Bir şikayet aldım.
Okurumuz İhsan Canan elektronik posta ile bize sorunu aktarmış. Diyor ki; "Seçim sürecinde bir konuya halkımızın dikkatini çekmek istedim.
Büyükşehir anayolları altına ABD, Rusya, Almanya, İngiltere'deki gibi box sistemi adı verilen bir altyapı yapılmadığı müddetçe ana arterlerdeki kazı çalışmaları bitmez.
Nedir bu sistem?
Kanalizasyon boruları dahil tüm boru ve kabloları içine alan bir kamyonun girebileceği büyüklükte tam bir altyapı tertibatı.
Üstünde ise alttaki tertibattan bağımsız en kaliteli asfaltın yol çizgilerinin akıp giden trafiğin olduğu mükemmel bir şey.
Herhangi bir kablo arızasında teknisyenler yolun altına rahatça inebilir ve kimseyi rahatsız etmeden asfaltta büyük makinelerle çukur açmadan sorunu çözer ve çıkar. Sayılan ülkelerde bu altyapı sebebi ile 150 yıldır kazma değmemiş asfaltlar var.
Bugün ne Adana ne Mersin'de yılın iki ayı bile 3 şeritli bir anayol bulamazsınız, illaki sağ şeritte "Büyükşehir çalışıyordur!!"
Kanalizasyon, fiberoptik, su, elektrik derken şimdi olmayan altyapıya bir de doğalgaz boruları döşenmekte. En ufak arızada kaz! Asfalt yenile kaldırım döşe. Yeni aday adaylarına baktığımızda bir tanesi bu durumdan bahsetmiyor."
Şikayeti köşeme taşıdım.
Yorum sizin sevgili okurlar.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yol çalışmalarıyla ilgili bir öneri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz