Özcan: Mersin hedefe yaklaşıyor

Giriş Tarihi: 30.9.2013

Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, Mersin'in Türkiye'nin en önemli turizm kentlerinden birisi olma yönündeki hedefine gittikçe yaklaştığını belirtti

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, kentin turizm açısından bütün potansiyelleri bünyesinde barındıran ender kentlerden birisi olduğunu söyledi. Mersin'in bir turizm kenti olması için gerekli olan bazı yatırımların yapıldığını ve yapılmaya devam edeceğini belirten Özcan, "Özellikle MEKİK toplantılarında, Mersin'in gelişimi ve kalkınması için ağırlık verilecek 3 önemli unsurdan birisi turizm olarak belirlenmiştir. Bu, kentimiz adına olumlu bir gelişme, çünkü bu sayede Mersin turizm alanında hak ettiği konuma ulaşacaktır" ifadelerini kullandı.

CAZİBE MERKEZİ
Özcan,Türkiye'nin en büyük yatırımlarından birisi olan atıksu arıtma tesisini 4 yıl önce faaliyete geçirdiklerini dile getirerek, şunları kaydetti: "Şu anda Mersin'in merkezinden rahatlıkla denize giriliyor. Kirlilik diye bir şey kalmadı. Öte yandan Mersin coğrafi bakımdan 20 dakikalık mesafe ile Toroslar'ın karlı dağlarından, Akdeniz'in ılık sularına ulaşılabilecek bir yapıya sahip. Ayrıca Tarsus'tan Anamur'a kadar yer alan bölgenin tamamı, tarihi ve kültürel eserlerle doludur. Tüm bu unsurları alt alta sıraladığınızda, Mersin'in turizmde cazibe merkezi olmaması için hiçbir neden bulunmamaktadır."
ARKADAŞINA GÖNDER
Özcan: Mersin hedefe yaklaşıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz