Soroptimistler Mersin'de bölge toplantısını yaptı

Giriş Tarihi: 24.11.2013

Türkiye Soroptimist Kulüpler Federasyonu, kuruluşunun 60'ıncı yılında Mersin'de buluştu. Toplantıda önemli kararlar alındı

Türkiye Soroptimist Kulüpler Federasyonu (TSKF) bölge toplantısı, İçel Soroptimist Kulübü'nün ev sahipliğinde Mersin HiltonSa Otel'de gerçekleştirildi. Toplantıya TSKF Başkanı Mine Kavala ve yönetim kurulu üyeleri, İçel Soroptomist Kulübü, Adana Soroptimist Kulübü, Adana Seyhan Soroptomist Kulübü, Antakya Soroptomist Kulübü ve Tarsus Şelale Soroptomist Kulübü üyeleri katıldılar. Atatürk'ün anılmasının ardından başlayan toplantıda konuşan TSKF Başkanı Mine Kavala, soroptomistliğin temel ilkelerinin neler olduğunu sıraladı. Kavala "Kulüp siyasal ve dini konularda ve uluslararası ihtiyaçlarda mutlak tarafsızlık ilkelerini benimser. Kulüp Soroptomist amaç ve projeleri doğrultusunda ulusal ve uluslararası konularda çalışır. Kulüp kar amacı güden faaliyetlerde bulunamaz" dedi.

Resim sergisi düzenlendi
Toplantıda katılımcıların tanıtılmasının ardından katılımcılara TSKF yapısal organizasyonu ve işleyişi, kulüplerde yapılanma ve işleyiş, mali konular, yayma komisyonunun yapısı ve işleyişi, program ekibinin çalışmaları, başarılı projeler nasıl hazırlanır, proje kurgulama çalışmaları ile ilgili bilgiler verildi. Toplantı sırasında İçel Soroptomist Kulübü üyesi Sevinç Şanlı'nın tabloları kursiyerler yararına sergilendi.

ARKADAŞINA GÖNDER
Soroptimistler Mersin'de bölge toplantısını yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz