Türkiye'nin en iyi haber sitesi

OSB'nin lisesini dört bakan açtı

Giriş Tarihi: 2.12.2013

Özel Gaziantep OSB Anadolu Teknik Lisesi'nin açılışını bakanlar Fatma Şahin, Nihat Ergün, Muammer Güler ve Binali Yıldırım birlikte gerçekleştirdi

AİLE ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, İçişleri Bakanı Muammer Güler ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım Gaziantep'te okul açtı. Şahin, Özel Gaziantep OSB Anadolu Teknik Lisesi, 400 yatak kapasiteli yurt ve 8 derslikli çocuk akademisinin açılış töreninde yaptığı konuşmada, kentin Kurtuluş Savaşı'na verdiği mücadeleyi şimdi de kalkınmada sürdürdüğünü söyledi.

MİLLETE HİZMET MAKAMI
İnsanın ne kadar yaşadığının bıraktığı eserle alakalı olduğunu vurgulayan Şahin, "Bundan 12 yıl önce kimse Fatma Şahin'i tanımıyordu. Mühendis olarak çalışıyorduk. Fırsat verirseniz, alan açarsanız ondan sonra ne olduğu ortaya çıkıyor. Bunu başaran bu şehirdir. Yarın bu şehrin siyasi tarihi yazıldığı zaman Fatma Şahin'in değil Gaziantep'in ilkleri yazılacaktır. Bizim inancımıza göre makamların en önemlisi millete hizmet etmektir" dedi.

MESLEKSİZLİK SORUNU

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün de bir yıl önce temelini attıkları okulun açılışını yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Türkiye'de işsizliğin konuşulduğunu anımsatan Ergün, bu sorunun temelinin ise mesleksizlik olduğuna işaret etti. Elinden iş gelenin kişinin kendine güveninin tam olduğunu anlatan Ergün, "Türkiye'de elinden iş gelmeyen adam kalmasın istiyoruz. Herkesin elinden bir iş gelsin" diye konuştu.

BAKANLARA GÜMÜŞ KASE

Vali Erdal Ata ise eğitim sorununu çözemeyen ülkelerin kalkınmasının zor olduğunu ifade etti. Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Cahit Nakıboğlu da bölgede 800 işletmede, 120 bin kişiyi istihdam ettiklerini, dünyanın 173 ülkesine de ihracat yaptıklarını söyledi. Konuşmaların ardından okul, yurt ve çocuk akademisinin açılışı gerçekleştirildi. Nakıboğlu, törenin sonunda açılışa katılan bakanlara gümüş kase hediye etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
OSB'nin lisesini dört bakan açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz