Anamur'un köylerinde 2 haftadır elektrik yok

Giriş Tarihi: 22.12.2013

Mersin'in Anamur ilçesine bağlı 13 köyde yaklaşık 2 haftadır elektrik sıkıntısı yaşanıyor. Özellikle ısınma sorunu yaşayan köylüler, "Daha fazla dayanamayız sesimizi duysunlar" dedi

Mersin'in Anamur ilçesine bağlı olan ve birçoğu merkeze 50 kilometre uzaklıkta bulunan Çukur Abanoz, Abanoz, Kaş, Boğuntu, Sugözü, Çaltıbükü, Ormancık, Sarıdana, Çataloluk, Güngören, Kara, Lale ve Çukurpınar köyleri, 7 Aralık'tan bu yana elektriksiz. Abanoz Köyü Muhtarı Bekir Gücük, klima ve elektrikli sobayla ısınanları üşüdüğünü, elektrikli cihaz kullanan hastaların perişan olduğunu, cep telefonları bile şarj edilemediği için haberleşmenin aksadığını söyledi.

EN KÖTÜSÜ HASTALAR

Köylülerin birçok işlerini artık elektrikle yürüttüğünü, klima ve elektrikli soba kullanımının yangın olduğunu belirten Muhtar Gücük, "Elektrik verilemeyen 13 köyde toplam yaklaşık 3 bin kişi yaşıyor. Isınma sorunu yüzünden büyük sıkıntı var. Cep telefonları şarj edilemiyor. Birçok evde artık normal telefon olmadığından haberleşme sıkıntısı ciddi boyutta. En önemli sorunumuz ise elektrikli cihaz kullanan hastalar. Bölge köyleri perişan durumda" dedi.

BİRKAÇ KÖYE VERİLEBİLİR

Köylünün artık dayanacak gücünün kalmadığını belirten Muhtar Gücük yetkililere yaptıkları tüm başvuruların karşılıksız kaldığını belirtirken, Sabah'ın yaptığı araştırmada sıkıntının Adana'dan gelen hatlardaki sorun nedeniyle yaşandığı anlaşıldı. İsmini vermek istemeyen bir TEDAŞ yetkilisi, "Sorun Anamur'dan değil Adana'dan kaynaklanıyor. Ama hafta sonu bazı köylere elektrik verilmesi ihtimali var" diye konuştu.
ARKADAŞINA GÖNDER
Anamur'un köylerinde 2 haftadır elektrik yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz