X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kanto Ateşi büyüledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kanto Ateşi büyüledi

  • Giriş Tarihi: 18.1.2014

Mersin Polifonik Korolar Derneği tarafından, gelir düzeyi düşük çocuklar yararına düzenlenen Kanto Ateşi müzikali izleyenleri büyüledi, ayakta alkışlandı

Polifonik Korolar Derneği, gelir düzeyi düşük çocuklar için düzenlediği müzikalle Mersinli sanatseverleri büyüledi. Mersin Büyükşehir Kongre ve Sergi Sarayı'nda sahnelenen Kanto Ateşi adlı müzikal, Mersinli sanatseverler tarafından büyük ilgi gördü.

UMUT IŞIĞI'NA DESTEK

Müzikalle ilgili açıklamalarda bulunan Mersin Polifonik Korolar Derneği Başkanı Selma Yağcı, etkinliğin eski geleneklerin unutulmaması için düzenlendiğini kaydetti. Etkinlikten elde edilen gelirin ise gelir düzeyi düşük çocukların oluşturduğu 'Umut Işığı' adlı koroya aktarılacağını anlatan Yağcı, "Bu tür etkinlikleri önümüzdeki yıllarda da devam ettireceğiz. Çocuklarımızın ve gençlerimizin sanata daha çok ilgi göstermesi için çalışmalarımızı sürdüreceğiz" diye konuştu.

OYUN HAVASI SÖYLEDİLER

7-18 yaş gurubundan oluşan 'Umut Işığı' korosu, öncelikle minik guruplarıyla Türkiye'nin her yöresinden derlediği oyun havaları söyledi. Daha sonra sahneye çıkan büyükler grubu Kanto Ateşi ile izleyenlere keyifli dakikalar yaşattı. Kıvanç Uğraşbul'un yazıp yönettiği müzikale izleyenler de alkışlarla eşlik etti.