Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yüzme Milli Takımı Çukurova'da kampta

Giriş Tarihi: 4.2.2014

Kamp çalışmaları için Çukurova Üniversitesi Spor Tesislerini seçen Genç Milli Yüzme Takımı sporcularının performansları Sualtı Analiz Sistemi cihazı ile ölçülüyor

Genç Milli Yüzme Takımı, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Spor Tesislerinde kampa girdi. Bu hafta sonuna kadar sürecek olan kampta, çeşitli performans testleri yapılacak ve sporcuların durumları değerlendirilecek. Genç Milli Yüzme Takımı'nı konuk etmekten mutluluk duyduklarını belirten ÇÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Müdürü Prof. Dr. Sadi Kurdak, kamp boyunca, Teknokent projesi kapsamında geliştirilen Sualtı Analiz Sistemi cihazını kullandıklarını söyledi.

BÜYÜK BİR KAZANÇ
Kurdak, zamanlama ölçümüne yarayan sualtı ölçme cihazı sayesinde, sporcuların gerçek performansının kolaylıkla tespit edilebileceğini bildirdi. Genç Milli Yüzme Takımı Teknik Direktörü Mançeviç, Milli Takımlar Baş Antrenörü Hakan Eskioğlu ve Slovenyalı Kondisyoner Miha Robnik ise, Çukurova Üniversitesi bünyesinde bulunan tesislerin sporcular adına büyük bir kazanç olduğunu dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüzme Milli Takımı Çukurova'da kampta
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz