Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MHP ve CHP'de Durak rüzgarı

Giriş Tarihi: 2.3.2014

Aytaç Durak'ın bağımsız aday olmasından sonra CHP ve MHP'de arka arkaya istifalar gelmeye başladı

Adana'da seçim yarışı giderek kızışırken, Büyükşehir adaylığını bağımsız olarak açıklayan Aytaç Durak bir anda tüm dengeleri değiştirdi. Özellikle CHP ve MHP'de yaşanan gelişmelerden sonra artan küskünlerin Aytaç Durak çatısı altında birleşeceği konuşulmaya başladı. Yapılan son anketlerde Aytaç Durak isminin hızlı bir yükselişe geçmesi, bu iki partinin mensuplarını karamsarlığa itti.

ADAYLAR AÇIKLANDI

Bilindiği gibi Adana'da Aytaç Durak'ın adaylığı önce MHP ile konuşuldu. Bu partinin adayını Hüseyin sözlü olarak belirlemesinden sonra bu kez CHP'de Durak adı duyulmaya başladı. Yaklaşık 8 ay öncesinden başlayan Durak-CHP flörtü bir yere kadar geldi ancak CHP'li vekil Ümit Özgümüş'ün istifa resti üzerine parti adayını Çukurova Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan olarak açıkladı.

İSTİFALAR BAŞLADI

Halktan gelen tepkiler üzerine bir kez daha Adana seçmeninin önüne çıkmaya karar veren Aytaç Durak, bağımsız aday olacağını açıkladı. Durak ile seçimi mutlak kazanacaklarını düşünen CHP ve MHP'de böylece kazan kaynamaya başladı. MHP adayının, "Durak aday olmayacak, onun adayı benim, beni destekleyecek" şeklindeki söylemleri de, MHP seçmeninde aldatılmışlık hissi yarattı. Böylece her iki partiden arta arkaya istifalar gelmeye başladı.

BİR KEZ DAHA GÖREV

Tüm bu gelişmeler yaşanırken seçmenlerle buluşma çalışmalarına başlayan Büyükşehir bağımsız adayı Aytaç Durak, "Adana halkı beni çok iyi tanıyor. Beni 5 kez göreve getirdi. Bir kez daha yetki vereceğine de inancım sonsuz. Çünkü Adanalılar, kendilerini seven, bilen, tanıyan, büyük projelerin adamı, çevreye ve yeşile duyarlı bir başkanla yoluna devam etmek istiyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MHP ve CHP'de Durak rüzgarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz