X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kültür ve Edebiyat Günleri şiir dinletisiyle sona erdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kültür ve Edebiyat Günleri şiir dinletisiyle sona erdi

  • Giriş Tarihi: 6.5.2014

Gaziantep'te Şahinbey Kaymakamlığınca her yıl düzenlenen Kültür ve Edebiyat Günleri etkinliğinin üçüncüsü Şahinbey anıt mezarının ziyaretiyle başladı, şiir dinletisiyle sona erdi. Şair ve yazarlar adına fidan dikme töreni de düzenlenirken Hasan Kalyoncu Üniversitesinde düzenlenen "Halk Edebiyatı" konulu resim sergisi ve "Edebiyat ve Kadın" konulu panel yoğun ilgi gördü.

GENÇLER UNUTULMADI

Panelde Yrd. Doç. Dr. Behiye Köksel, Gazeteci-Yazar Sabiha Doğan ve Arş. Gör. Alper Çağlar Koyuncu konuşmacı olarak katıldı. Şahinbey ilçesindeki 6 lisede "Gençlerle Edebiyat Sohbetleri" etkinliği kapsamında Zekeriya Efiloğlu, Bülent Ağcabay, Mehmet Türkan, Gülşen Gazel ve Gülhun Ertilav olmak üzere beş konuşmacı tarafından seminer verildi.

ŞAİRLERDEN ŞİİR DİNLETİSİ
Kültür ve Edebiyat Günleri'nin finali Gaziantep Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi'nde şair Ülker Barlas Beşe, Mahir Gürbüz, Akten Köylüoğlu, Erol Güngör, Meral Can Uludağ, Zekeriya Efiloğlu ve Uğur Aslan'ın katılıldığı "Şiir Dinletisi"yle yapıldı. Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan, "Bu etkinliklerin benden sonra da devam etmesi en büyük arzumdur" dedi.