Gaziantep'te bakır revaçta

Giriş Tarihi: 11.5.2014

Bakırcılığın anavatanı olan Gaziantep'te el işlemesi bakır ürünler, sezonun açılmasıyla birlikte yerli ve yabancı turistler tarafından ilgi görmeye başladı

Bakırcılığın anavatanı olan Gaziantep'te el işlemesi bakır ürünler, sezonun açılması ile birlikte yerli ve yabancı turistler tarafından yoğun ilgi görüyor. Bakır ustaları tarafından fincan, sürahi, tepsi ve daha birçok ürünün üzerine bakır işlenmesiyle oluşturulan el emeği göz nuru ürünler yoğun talep görüyor. Görünümü ve tasarımı ile farklı modellerden oluşan bakır işlemeli ürünler vatandaşların birbirine hediye ettiği sıra dışı hediyeler arasında yer alıyor.

SATIŞLAR ARTMAYA BAŞLADI
Gaziantep'te 4 yıldan bu yana bakırcılıkla uğraşan belirten Ahmet Keklik, "Bakır işlemeli ürünlerden, fincan takımı, cezve, çaydanlık, sedef işlemeli kutular, tepsiler, şekerlik ve sürahi çeşitlerinde ürünlerimiz bulunuyor. Yaz aylarını başlamasıyla birlikte bakır işlemeli ürünlere olan ilgiler artmaya başladı. İşlerimiz açılmaya başladı satışlardan memnunuz. Bakır işlemeli ürünlerimiz el emeği göz nuru ürünler olduğu için tercih edilen ürünler arasında yer alıyor" dedi.

ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep'te bakır revaçta
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz