Doğa severlere ODTÜ'de ekosistem eğitimi verildi

Giriş Tarihi: 30.7.2014

"Göksu Vadisi ve Deltası'nda Ekoloji Temelli Doğa Eğitimi" projesine katılan kursiyerler deniz ekosistemi ve deniz canlıları hakkında detaylı bilgi edindi

Tübitak ve Mersin Üniversitesi işbirliği ile 2010 yılından bu yana gerçekleştirilen "Göksu Vadisi ve Deltası'nda Ekoloji Temelli Doğa Eğitimi" projesine katılan ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Erdemli Deniz Bilimleri Enstitüsü'nü ziyaret eden kursiyerlere, Enstitü Müdürü Prof. Dr. Ahmet Erkan Kıdeyş tarafından enstitünün balıkçılık ve denizcilik açısından yaptığı araştırmalar ve deniz ekosistemi ve deniz canlıları hakkında detaylı bilgi verildi.

4 YILDIR SİLİFKE'DE
Proje Yürütücüsü Mersin Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sait Akbaşlı, projeyi 2010 yılından bu yana Silifke'de gerçekleştirdiklerini söyledi. Prof. Dr. Akbaşlı, proje kapsamında Doğa Bilim Okulları'na 10 günlüğüne katılan kursiyerlere, ekip ruhu içerisinde doğayı koruma, doğanın dilinin öğretilmesi, çevre bilinci ve yönetimi konusunda duyarlılık ve farkındalık konusunda eğitim verildiğini belirtti.

ARKADAŞINA GÖNDER
Doğa severlere ODTÜ'de ekosistem eğitimi verildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz