X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Evde yapılan tedavi takdirle karşılanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Evde yapılan tedavi takdirle karşılanıyor

  • Giriş Tarihi: 8.10.2014

Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesi'nde kurulan Evde Sağlık Birimi çalışanları, evde bakıma muhtaç hastaları ziyaret ederek sağlık sorunları çözümüne yardımcı oluyor. Evlerinde tedavi olan hastalar ise personele teşekkür ederek dualarla uğurluyor. Hastane yöneticisi Uz. Dr. İdris Yıldırım, evde sağlık hizmetinin 4 yıl önce kurulduğunu belirterek, ziyaret edilen hasta sayısının 6 bin 235 olduğunu söyledi.

5 KİŞİLİK SAĞLIK EKİBİ

Uz. Dr. İdris Yıldırım, "Bu hizmet, sorumlu doktor, hemşire, sağlık personeli destek personeli ve şoför olmak üzere toplam 5 kişilik ekiple veriliyor. Şu ana kadar kayıtlı hasta sayısı bin 628 ve ziyaret edilen hasta sayısı da 6 bin 235. aylık olarak da yaklaşık 250 hastaya hizmet veriliyor. Bazen bu sayımız artmaktadır. Çünkü hastanın durumuna göre daha sık ziyaret ettiğimiz hastalarımız olabiliyor. Haftanın 5 günü bu ekip çalışıyor" dedi.

EVDE TEDAVİ

Evde Sağlık Birimi'nin esas amacının yatağa bağımlı, hastaneye gelmesi uygun olmayan hastaları kendi evlerinde ziyaret ederek tedavi edilmesi olduğunu belirten Yıldırım, "Ziyaretlerde yara bakım, şeker, tansiyon ölçümü, sonda takılması, fizik tedavi, kan alma, serum takma, iğne yapılması başta olmak üzere bir çok tedavi uygulanıyor. Aynı zamanda ilaç, bez, beslenme solüsyonu, hasta yatağı konularında yardımcı olunuyor" diye konuştu.