X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Minibüsçülerin tarife kavgası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Minibüsçülerin tarife kavgası

  • Giriş Tarihi: 24.11.2014
Minibüsçülerin tarife kavgası
Minibüsçülerin tarife kavgası

Büyükşehir Belediyesi toplu taşımada yaptığı indirime Karaisalı ilçesini de dahil edince dolmuşçu esnafı kazan kaldırdı. Minibüsçüler, "Haksız uygulamadan geri dönülmeli" dedi

Karaisalı-Adana arasında yolcu taşıyan S.S. 40 nolu Karaisalı Motorlu Taşıtlar Kooperatifi esnafı zor durumda. Şu anada kadar 12 dolmuş sahibinin kontak kapattığı, geri kalanlarının da kapıya kilit vurmasının an meselesi olduğunu belirten Kooperatif Başkanı Murat Eren, Büyükşehir Belediyesi'nin 29 Ekim'de yaptığı indirimi Karaisalı otobüslerinde de uygulamasıyla sıkıntı yaşandığını söyledi. Başkan Eren, "Bu uygulama diğer ilçelere yapılmadı. Başkan Hüseyin Sözlü'nün bu durumu yeniden gözden geçirmesini istiyoruz. AK Parti'ye oy verdik diye mi bize bu yapılıyor?" dedi.

ESNAF İSYAN BAYAĞINI ÇEKTİ

Bilindiği gibi Büyükşehir Belediyesi otobüs ücretlerine geçtiğimiz Ağustos ayında zam yapmıştı. Tepkiler üzerine geri adım atan Büyükşehir Belediyesi 29 Ekim'den itibaren öğrenci fiyatlarını bir liraya, sivil ücretlerini de 1,80 liraya indirdi. Yakın ilçelere belediye otobüsü gönderen Büyükşehir, ucuz yolcu taşımaya 50 kilometre uzaklıktaki Karaisalı ilçesini de dahil etti. Belediye otobüsleri Karaisalı'dan 1.80 liraya yolcu taşımaya başlayınca dolmuşçu esnafı isyan bayrağını çekti.

"AK PARTİ'YE OY VERDİK DİYE"
S.S. 40 Nolu Karaisalı Motorlu Taşıtlar Kooperatifi Başkanı Murat Eren, Büyükşehir'in Ceyhan'a 4 TL, Kozan'a 6 TL, İmamoğlu'na 4 TL, Karataş'a 4 TL, Pozantı'ya 7 TL, Akçatekir'e 6 TL ve Yumurtalık'a 4 TL'den yolcu taşımasına rağmen Karaisalı'ya 1.80 TL'den yolcu taşımasının manidar olduğunu belirterek, "33 üyemiz var. 12 dolmuşçu esnafımız kontak kapattı. Arkası gelecek. Seçimde AK Parti'ye oy vereceğimizi açık açık beyan etmiştik. Siyasi bir lince kurban ediliyoruz" dedi.

KARAİSALI'YA ÖZEL UYGULAMA

Fiyat indiriminin sadece Karaisalı ilçesinde uygulanmasının siyasi bir karar olduğunu öne süren kooperatif başkanı Murat Eren, "Büyükşehir Belediye Başkanı'nın, hem kendisi hem de kendisi gibi MHP'li olan Karaisalı Belediye Başkanı Sadettin Aslan'ın prim yapması için böyle bir karara imza attığına inanıyoruz. Biz seçimlerde AK Parti'ye oy verdik. Siyasi kimliğimizi de gizlemedik. Şimdi ise siyasi bir lince kurban ediliyoruz. Açık açık cezalandırılıyoruz. Bu indirimin geri alınması için yaptığımız görüşmelerde bu durum bize, gayrı resmi olarak söylendi" dedi.

kalan karakter 1000

karaisalılı karaisalılı

sayın koopçu arkadaş saydığın ilçelerin araçlarına bir bak sonra kendi araçlarınızın durumuna bak yazın klima çalışmaz kışın kalorifer çalışmaz araçlarınızda ne zaman sorsak bozuk koltuklar yerinde durmaz harketli yada kırık araca binerken kokudan mide bulantısı geçiriyoruz bir havalandırmaz mı insan hadi kendi temizliğinize önem vermiyorsunuz müşterilerinizedemi saygınız yok fiyatlar önce bir kendinize çeki düzen verin araçlarınızı temiz tutun sonra siz kooperatif olarak 5 tl deseniz halk biner kimse belediyenin arabasıyla ayakta tıkış tıkış gitmenin meraklısı değil

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 27.11.2014 11:59

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.