X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Çukurova yeşilleniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Çukurova yeşilleniyor

  • Giriş Tarihi: 28.12.2014
Çukurova yeşilleniyor
Çukurova yeşilleniyor

Doğal yaşam alanı ile iç içe olan Çukurova Üniversitesi (ÇÜ), yaptığı ağaçlandırma çalışmalarıyla yeşile verdiği önemi bir kez daha gösterdi. Çukurova Üniversitesi Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü tarafından üretimi gerçekleştirilen 100 bin adet servi, fıstık çamı, harnup, dardağan, meşe, dişbudak, zeytin fidanları 2014 yılında dikileceği alanlarla buluştu.

YARALAR SARILDI
2013 yılı yaz döneminde Çukurova Üniversitesi yerleşkesinde Yurtlar ve Teknokent çevresinde çıkan orman yangını sonucu bölgede yanan ağaçlar temizlenerek arazi ıslahı yapıldı. Yeniden topraklandırma çalışmaları da yapılan alana Çukurova Üniversitesi Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından yaklaşık 5 bin adet fidan dikimi gerçekleştirildi.

HEDEF 100 BİN FİDAN

Ağaçlandırma çalışmaları hakkında bilgi veren Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, "Hedefimiz 100 bin fidan dikimini tamamlayarak kampüsümüzde tarımsal faaliyette kullanılanların dışındaki tüm arazilerimizi ağaçlandırmaktır. Böylece ülkemizin zaten yeşili en bol, en geniş biyo kütleye sahip olan ve doğal bir park alanı görünümündeki üniversitemizi tamamen ağaçlandırmış olacağız" dedi.